МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго оприлюднило звіт з 2019 рік за результатами проведення моніторингу безпеки постачання природного газу

11.08.2020 | 16:27

 

 

 

 

Документ підготовлено згідно з вимогами статті 29 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, статті 7 Закону України «Про ринок природного газу», а також Національного плану дій та Правил про безпеку постачання природного газу.

 

Звіт охоплює газовий сектор, на який поширюється дія Директив та Регламентів ЄС, визначених у Протоколі про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, та охоплює такі питання:

 

·          Стан впровадження заходів з безпеки постачання природного газу

·          Стан ресурсного забезпечення ринку природного газу

·          Технічний стан газотранспортної системи

·          Заходи, спрямовані на забезпечення диверсифікації джерел постачання природного газу

·          Заходи, направлені на забезпечення надійного функціонування ПСГ АТ «Укртрансгаз».

·          Заходи АТ «Укртрансгаз», спрямовані на задоволення пікового попиту.

·           

У звіті зазначено, що  у 2019 році видобування природного газу в Україні становило 20,74 млрд куб. м, при цьому загальне споживання природного газу становило 29,98 млрд куб. метрів. За рахунок власного видобування природного газу споживання покривалося на 69%, тоді як  у 2018 році – 65%.

 

Також відзначено, що завдяки досягнутій за останні роки диверсифікації джерел постачання природнього газу до України з країн Європи у 2019 році надходження імпортованого природного газу для споживачів України склало 14,2 млрд куб.м газу, що становить 100,0% від загального імпортованого природного газу. Отже, починаючи з грудня 2015 року основним джерелом надходження імпортованого  природного газу до України є територія країн Європи.

 

Крім того, проведені роботи, передбачені у заходах з підготовки промислових об’єктів ПСГ АТ «Укртрансгаз» до роботи в осінньо-зимовий період, дали змогу забезпечити надійну та безаварійну роботу ПСГ в осінньо-зимовий період 2019/2020 року.

 

При формуванні Звіту за 2019 рік за результатами проведення моніторингу безпеки постачання природного газу  було взято до уваги Керівні принципи Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо підготовки оновленої заяви з безпеки постачання енергетичних ресурсів в країнах-учасниках Енергетичного Співтовариства, схвалені під час 19-го засідання Групи високого рівня Енергетичного Співтовариства 23 березня 2011 року, а також вимоги Регламенту (ЄС) 2017/1938 Європейського парламенту та Ради від 25 жовтня 2017 року, щодо заходів із забезпечення безпеки поставок газу та скасування Регламенту (ЄС) № 994/2010.

 

При підготовці Звіту Міненерго керувалося результатами співпраці з Інститутом енергетики і транспорту Спільного дослідницького центру (JRC-IET) Європейської Комісії в рамках проекту «Вдосконалення законодавства України у сфері безпеки постачання природного газу», що включала в себе підготовку оцінки ризиків у сфері безпеки газопостачання, оновлення та вдосконалення Національного плану дій та Правил про безпеку постачання природного газу та навчання щодо виконання Національного плану дій, які відбулися у грудні 2019 року.

 

Посилання на документ. 

 

версія для друку