МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

6 травня на 83 році пішов із життя відомий геолог, першовідкривач Довжок Євгеній Михайлович

07.05.2018 | 16:15

 

 

Держава високо цінує внесок Євгенія Михайловича, знаного фахівця, вченого, члена консультативно-експертної ради при Міністерстві палива та енергетики, у розвиток нафтогазової промисловості України.

 

Висловлюємо співчуття рідним і близьким у зв’язку із непоправною  втратою.

 

Світла пам'ять про Євгенія Михайловича залишиться в серцях друзів, однодумців, колег.

 

З повагою

Колектив Міненерговугілля України

 

Довідково:

 

 

Довжок Євгеній Михайлович народився у 1935 році у с. Калинівка Носівського району Чернігівської області.

 

 З 1963 по 1986 рік працював на підприємствах нафтогазової промисловості, пройшов шлях від геолога Прилуцької контори буріння до заступника генерального директора – головного геолога виробничого об’єднання «Укрнафта».  Протягом 1991-1993 років працював директором наукового відділення Українського нафтогазового інституту, у  1993-1996 рр. – заступником голови, головою Держнафтогазпрому України.   У 1986 році брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Під його керівництвом та за безпосередньої участі  створено і запроваджено методику комплексного використання сейсмічних методів буріння, під час розвідки Бугруватівського родовища нафти, що дозволило ввести в експлуатацію 80% пошуково-розвідувальних свердловин. За відкриття цих покладів йому присвоєно звання «Першовідкривач родовищ».

 

Довжок Є.М.   був  членом  президії УНГА, є  співавтором понад 30 наукових праць. Нагороджений медаллю ім. В.І. Лучицького,  нагрудним знаком «Лідер паливно-енергетичного комплексу 2005» та іншими відзнаками.

 

 

версія для друку