МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна та Німеччина обмінялися досвідом з впровадження ІПВГ та окреслили плани щодо подальшої співпраці між українськими та німецькими членами Багатосторонньої групи

11.05.2017 | 13:04

 

 

Українська делегація, яку представляли члени Багатосторонньої групи зацікавлених осіб з імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей на чолі з заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталією  Бойко взяли участь у робочому візиті до Німеччини  на запрошення німецького Секретаріату Ініціативи прозорості видобувних галузей.

До складу делегації учасників з України увійшли представники органів влади, видобувних компаній та громадських організацій, а також представники  Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в Україні.

Ініціатива прозорості видобувної галузі  в Україні підтримується Урядами Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції  Н. Бойко та члени БГЗО зустрілись із представниками німецького міністерства економіки та енергетики, ознайомилися зі стратегією Німеччини з розвитку ресурсів та процесу підготовки Німеччини з публікації першого звіту ЕІТІ.

У рамках візиту відбулися зустрічі з німецькими видобувними компаніями та асоціаціями, які беруть участь у підготовці звіту EITI. Українська делегація відвідала Геоцентр федеральної землі Нижньої Саксонії у Ганновері . Найбільшу зацікавленість у членів делегації викликала можливість представлених інтерактивних карт родовищ, свердловин.

Українська делегація відвідала родовище з видобутку сірководневого газу  компанії Wintershall у цьому регіоні, що входить до Багатосторонньої групи зацікавлених осіб, яка впроваджує EITI в Німеччині.

Окрім цього, учасники візиту відвідали кар’єр з видобутку бурого вугілля компанії LEAG, що розташований на території федеральної землі Бранденбург, м. Котбус.

Під час візиту також відбулася зустріч з представником компанії Незалежного адміністратора,  який розповів деталі підготовки першого звіту EITI Німеччини, фіскальний режим та особливості роботи з компаніями, які мають надавати дані.

Під час зустрічі з представником об'єднаного громадянського суспільства Німеччини  Walter Palmetshofer Open Knowledge Foundation Deutschaland, який працює з  відкритими даними. Він зазначив, що саме відкриті дані потрібні для прозорості  та інновацій.  Проекти, які зараз виконують:  " Code for Germania", "Школа даних", "Запитай державу", "Закритість судів",  "Відкриті бюджети".

Сторони мали змогу обмінятися досвідом з впровадження ІПВГ та планами щодо  подальшої співпраці між українськими та німецькими членами Багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО).

 

P4240156-2

 

 

P4240158-2

 

 

P4240179-2

версія для друку