МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міністр Ігор Насалик: українська сторона зацікавлена у поглибленні та розширенні двостороннього співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки у сфері енергетики

25.04.2016 | 16:15

 

 

Міністр Ігор Насалик: українська сторона зацікавлена у поглибленні та розширенні двостороннього співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки у сфері енергетики

 

Про це зазначив Міністр під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Р. Пайєттом, яка відбулась сьогодні, 25 квітня в Міненерговугілля.

 

 

Ігор Насалик наголосив на  збереженні курсу на проведення глибоких і системних реформ. Також Міністр запевнив про  забезпечення виконання всіх зобов’язань в рамках Третього енергетичного пакету: «Україна і надалі готова здійснювати реформування енергетичного сектора відповідно до найкращих міжнародних практик та законодавства ЄС, зокрема положень Третього енергетичного пакету».

 

Міністр наголосив на важливості удосконалення законодавчої бази. Поінформував, що вже на засіданні Уряду схвалено та у профільному  Комітеті опрацьовується Закон України «Про ринок електричної енергії». Також як першочергові розглядаються закони про енергоефективність, про ринок вугілля, про Регулятор, а також про розкриття інформації у видобувних галузях. Міністр запевнив, що завдяки розумінню та підтримці з боку профільного Комітету він сподівається на якнайскоріше прийняття зазначених законопроектів.

 

Ігор Насалик поінформував американських колег щодо ситуації з реформуванням НАК «Нафтогаз України» та запевнив у бажанні створити замість  компанії-монополіста прозорі та зрозумілі структури. «Не важливо, кому вони будуть підпорядковані, але повинна бути дотримана суть Третього енергопакету: видобування повинно бути в одному блоці, а транспортування – в іншому, все – заради конкуренції та демонополізації», - наголосив Міністр.

 

Ігор Насалик окреслив бачення щодо продовження співпраці із США та зазначив, що українська сторона зацікавлена у поглибленні та розширенні двостороннього співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки у сфері енергетики. Також зауважив, що структурні реформи в енергетичному секторі України здійснюються значною мірою завдяки підтримці США.

 

Зокрема, Міністр наголосив на важливості для України диверсифікації поставок та захоронення відпрацьованого ядерного палива. «Для України є важлива подальша співпраці з компанією «Westinghouse» з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива на українські АЕС», - зазначив він та повідомив про наміри  щодо  інтенсифікації співпраці та доведення поставок ядерного палива компанії «Westinghouse»  до 30%.

 

Учасники заходу обговорили проблемні питання, завдання щодо розвитку відновлювальної енергетики, викорінення корупції, підвищення енергоефективності  тощо.

 

 

 

 

Американська сторона запевнила у підтримці України щодо створення енергетичного ринку та впровадженні заходів для досягнення енергетичної незалежності.

 

 

 

версія для друку