МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Затверджено примірні договори купівлі-продажу електроенергії в рамках нової моделі ПСО

22.09.2021 | 13:35

 

 

 

 

Перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко провів засідання аукціонного комітету з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами.

 

У ході засідання було затверджено примірні договори щодо купівлі-продажу електричної енергії:

- між НАЕК «Енергоатом» і постачальником універсальних послуг;

- між НАЕК «Енергоатом» і оператором систем розподілу – для компенсації технологічних витрат електричної енергії на розподіл.

 

Також було затверджено форми додаткових угод до таких договорів.

 

У договорах прописано порядок купівлі-продажу електричної енергії, дії сторін у разі тимчасового призупинення або зменшення продажу (відпуску) електричної енергії тощо.

 

«Це остаточний етап нормативної підготовки до запуску фінансової моделі ПСО з 1 жовтня цього року. Ми узгодили деталі нових договорів купівлі-продажу з НАЕК «Енергоатом», постачальниками універсальних послуг та ОСР, щоб забезпечити стабільне і надійне електропостачання населенню в умовах роботи нового механізму ПСО», - наголосив Юрій Власенко.

 

Запровадження нової, фінансової, моделі ПСО забезпечить реалізацію ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо зниження тарифів на електроенергію для населення. Нагадаємо, з 1 жовтня ціна електроенергії буде знижена для 80% побутових споживачів і становитиме 1,44 грн/кВтгод за умови споживання до 250 кВтгод.

 

версія для друку