МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна має увійти у топ-5 країн Європи з найбільшою часткою чистої енергії до 2035 року - Герман Галущенко

24.09.2021 | 12:09

 

 

 

23 вересня у Варшаві міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у засіданні Партнерства для трансатлантичної співпраці з питань енергетики та клімату (P-TECC) і разом з представниками понад 20 європейських держав висловив підтримку Заяви про принципи Партнерства.

 

Партнерство спрямоване на спільну протидію кліматичним змінам, зміцнення енергетичної безпеки регіону, розвиток стійких, надійних, декарбонізованих енергетичних систем у державах-учасницях P-TECC. Серед принципів партнерства – фокус на технічному, політичному та інвестиційному співробітництві з країнами-партнерами у Східній та Центральній Європі у сфері енергетики.

 

«Посилення енергетичної безпеки та ефективне подолання зміни клімату – спільні цілі для України та Європи. Розраховуємо, що до 2035 року Україна увійде у топ-5 країн Європи з найбільшою часткою чистої енергії», - зазначив Герман Галущенко.

 

На полях P-TECC Герман Галущенко також провів низку двосторонніх зустрічей високого рівня із представниками всіх європейських країн-сусідів України, а також делегаціями Європейської комісії та Сполучених Штатів Америки.

 

На порядку денному зустрічей були питання забезпечення енергетичної безпеки в європейському регіоні, спільна протидія загрозам можливого запуску «Північного потоку-2», інтеграція українського та європейського енергоринків.

 

«Лише солідарність держав європейського регіону перед викликами сьогодення є запорукою енергетичної і геополітичної безпеки», – зазначив Герман Галущенко.

 

Міністр зауважив, що інтеграція українського та європейського енергоринків – це взаємовигідний процес, який сприятиме диверсифікації маршрутів постачання електроенергії, збільшить гнучкість та стійкість енергетичної системи Європи та сприятиме її декарбонізації.

 

 

 

 

версія для друку