МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Концепція справедливої трансформації вугільної галузі має враховувати як економічні, так і соціальні питання, - Олексій Кураков

13.07.2021 | 15:04

 

 

 

Заступник міністра енергетики Олексій Кураков взяв участь у IV Міжнародній вугільній конференції «Вугільні регіони України: справедлива трансформація та видобуток вугілля. Український та міжнародний досвід», що відбулася 13 липня.


Олексій Кураков  наголосив на тому, що в умовах Зеленого енергетичного переходу енергетичний баланс країни змінюється в бік збільшення долі виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії за рахунок теплової генерації. Це в свою чергу зменшує попит на всю вугільну продукцію та впливає на всю вугільну галузь.


«Вугільна галузь України – це 5 регіонів видобутку вугілля, 24 територіальні громади, 33 діючі державні шахти, 12 приватних шахт. Це 40 тисяч шахтарів тільки на державних шахтах. Це мономіста, бюджет яких більше ніж на 80 % залежить від роботи вугільної галузі. Розуміючи це, ми повинні дуже виважено та відповідально підходити до реформування вугільної галузі», - зазначив заступник міністра.


Зараз Міненерго розробляє Концепцію справедливої трансформації вугільної галузі в основі котрої буде:


-          визначення найменш рентабельних шахт, які не підлягають модернізації;


-          оцінка потенційно вивільненого персоналу;


-          можливість та вартість створення робочих місць;


-          визначення обсягу  необхідної державної підтримки;


-          запровадження на законодавчому рівні підтримки інвесторів, які створюють робочі місця на вуглевидобувних територіях.


«Всі зміни і запропоновані дії повинні враховувати не лише економічні, а й соціальні питання», - підсумував Олексій Кураков.

 

версія для друку