МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Створення наглядових рад у великих державних компаніях - вимога законодавства України та світова практика

03.11.2020 | 13:43

 

 

 

НАЕК «Енергоатом» входить до 15 найбільших державних компаній, у яких має бути проведено реформу корпоративного управління та впроваджено Наглядову раду.

 

Умови для впровадження корпоративного управління на державних підприємствах було створено відповідним законом у 2016 році.

 

У 2017 році Кабінет Міністрів визначив критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов'язковим на державних унітарних підприємствах. Також Уряд затвердив Порядок утворення наглядової ради та визначив умови відбору незалежних членів наглядових рад та принципи визначення і призначення членами наглядових рад представників держави.

 

У 2019 році Президент дав завдання Уряду вжити заходів стосовно запровадження та забезпечення відповідності стандартам корпоративного управління, затверджених Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), системи управління на найбільших десяти державних компаніях.

 

Уряд дав доручення суб’єктам управління щодо затвердження політики власності, ключових показників ефективності діяльності наглядових рад та індивідуального плану заходів з корпоративного управління державної компанії, в тому числі на ДП «НАЕК «Енергоатом».

 

Міненерго, в свою чергу, затвердило погоджений керівництвом «Енергоатома» новий статут компанії, який передбачає утворення на державному підприємстві наглядової ради. Крім того, Міністерство своїми наказами затвердило Положення про наглядову раду «Енергоатома» та принципи її формування.

 

28 жовтня оголошено конкурсний відбір кандидатів на посади незалежних членів наглядової ради НАЕК «Енергоатом».

 

29 жовтня Міністерство направило запит до «Енергоатома» щодо надання в одноденний термін інформації, відповідно до Порядку проведення конкурсу на посаду незалежного члена наглядової ради. Після отримання вказаної інформації Міненерго направить лист до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства для оголошення конкурсного відбору на посаду незалежного члена наглядової ради ДП «НАЕК «Енергоатом».

 

Тож органи законодавчої та виконавчої влади повністю забезпечили всі необхідні умови для створення наглядової ради НАЕК «Енергоатом».

 

версія для друку