МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Нові законопроєкти Мінекоенерго сприятимуть вирішенню регіональних проблемних питань в енергетиці та екології

20.11.2019 | 16:07

 

 

У Мінекоенерго провели зустріч з представниками регіональних ЗМІ з метою роз’яснення пріоритетів  роботи нового міністерства  та ключових напрямків політики в енергетиці та екології.

 

Журналістів цікавили питання: щодо проєкту Закону України про обмеження обігу пластикових пакетів та роботи з метою скорочення використання пластику; які законопроєкти  мають бути спрямовані для повноцінного запуску реформи управління відходами; заходи Міністерства у сфері регулювання вирубки лісу та у сфері скорочення шкідливих викидів промислових підприємств тощо.

 

Заступник Міністра Ірина Ставчук наголосила, що об’єднання міністерств сприятиме  досягненню консолідованих рішень з питань енергетики і екології. Також зауважила, що серед таких рішень є поступове скорочення використання викопного палива. «Зміни клімату спонукають країни світу до 2050 року відмовитися від викопних видів палива. Досягнення цілей сталого розвитку можливе за умови переходу на відновлювані джерела енергії»- переконана заступник Міністра.

 

Про заходи з метою скорочення пластику розповіла  радник Міністра  Олена Колтик:

«Щороку кожен із нас використовує близько пів тисячі поліетиленових пакетів. Тонкий пакет перебуває у вжитку в середньому півгодини, а розкладається сотні років». Також зазначила, що  вартість пакетика закладена в ціну товару, що несправедливо щодо інших покупців, які не користуються пакетиками. «Прийняті рішення, без сумніву, сприятимуть поліпшенню екологічної ситуації в різних регіонах України», - наголосила радник Міністра.

 

Також представники Міністерства  поінформували про реформування Державної екологічної інспекції  та закликали до співпраці у сфері комунікацій з метою посилення відповідальності щодо впливу на довкілля.

 

 

 

 

версія для друку