МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна значно посилить європейську енергобезпеку - Герман Галущенко

23.06.2022 | 20:59

 

 

Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Спільного телемарафону #UAразом наголосив, що Україна зміцнить стабільність енергосистеми Європи і може в подальшому сприяти її декарбонізації, а також здатна посилити надійність газопостачання європейських країн в умовах газового шантажу росії.

 

Так, завдяки синхронізації з ENTSO-E українська енергосистема додала сталості енергосистемам держав Європейського Союзу.

 

«Ми можемо забезпечити Європу електроенергією, покривати їх піки споживання. У нас є різниця в часі, відповідно, піки споживання у нас не збігаються, і ми можемо забезпечити спочатку власні пікові періоди, а потімєвропейські. Це дуже важливо з точки зору саме стабільності функціонування енергосистем», - наголосив міністр.

 

Він підкреслив, що Україна – друга країна в Європі після Франції за потужністю атомної генерації.

 

«В Україні найбільша в Європі атомна електростанціяЗапорізька. Зараз вона, на жаль, окупована, але я впевнений, що вона вже скоро буде звільнена», - зазначив Герман Галущенко.

 

Україна також може зробити значний внесок в декарбонізацію європейської енергетики.

 

«Ми є одним з лідерів в Європі з виробництва безвуглецевого енергоміксу. На сьогодні 70% виробництва електроенергії в Україні є вуглецево нейтральним. Якщо порівняти це з країнами Європейського Союзу, то минулого року середній показник по Європі з точки зору вуглецевої нейтральності була 63%. Україна йде попереду багатьох країн Європейського Союзу», - зауважив міністр.

 

Тож імпортуючи з України електроенергію Євросоюз може суттєво зменшити споживання вугілля і газу. Крім того, Україна може допомогти підвищити надійність газопостачання для Європи.

 

«В Україні найбільші в Європі газові сховища. Ми пропонуємо партнерам зараз використовувати ці сховища для того, щоб закачувати газ і мати надійне газопостачання взимку. Абсолютно очевидно, що росія ближче до опалювального сезону буде вчиняти дії з метою обмеження постачання газу», - наголосив Герман Галущенко.

 

Відео можна переглянути за посиланням.

 

версія для друку