МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Smart grid технології. Впровадження в Україні та світовий досвід

08.11.2017 | 16:56

 

8 листопада 2017 року під головуванням директора Департаменту електроенергетичного комплексу Ольги Буславець у межах щорічного Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» проведено засідання круглого столу на тему: «Концепція Smart grid та необхідність впровадження елементів Smart gridтехнологій в умовах реформування ринку електричної енергії».

Така тематика круглого столу була обрана як найактуальніша з огляду на схвалену Урядом у серпні цього року Енергетичну стратегію України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність», у якій приділено значну увагу розвитку інтелектуальних Smart Grid в електричних мережах.

Наразі Міненерговугілля за підтримки Світового банку реалізує проект  підготовки Концепції комплексного впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року та середньострокового Плану заходів з їх впровадження. Найближчим часом планується утворити робочу групу за участю відповідних центральних органів виконавчої влади, учасників ринку електроенергії  та експертів у сфері енергетики з метою опрацювання та узгодження Концепції та Плану заходів.

Ольга Буславець акцентувала увагу на необхідності розробки відповідного нормативно-правового та технічного забезпечення інтеграції розподілених джерел енергії з використанням накопичувачів енергії, створення платформи керування потужністю інтегрованих розподілених джерел енергії на основі сучасних технологій Smart grid, забезпечення реалізації міжнародних стандартів функціональної сумісності обладнання інтелектуальних мереж відповідних регламентів і технічних умов.

Тематика круглого столу не залишила байдужими учасників, зважаючи на багато цікавих та доречних запитань, адже впровадження розумних технологій на підприємствах ПЕК сприятиме вирішенню багатьох екологічних та економічних питань.

Крім цього, впровадження Smart grid в електричних мережах в Україні дозволить підвищити надійність постачання електроенергії споживачам відповідної якості разом з забезпеченням максимальної енергоефективності.

Участь у зазначеному заході взяли представники НКРЕКП, ВП «НЦПР ОЕС України» ДП «НЕК «Укренерго», енергопостачальних компаній, а також керівник групи впровадження спільних з Світовим банком проектів Міненерговугілля та міжнародний експерт з розвитку «розумних мереж», консультант Міненерговугілля.

 

Фото можна переглянути тут.

версія для друку