МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан прокоментував інтерв'ю Міністра енергетики РФ Олександра Новака, надане за результатами зустрічі з Єрокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером

29.08.2014 | 17:16

 

 

Українська сторона розчарована відсутністю конструктивного підходу з російського боку у переговорах щодо врегулювання питання постачання газу в Україну. Ми знов чуємо ціну у 385 дол. США за рахунок застосування т.зв. знижки у 100 дол. США від ціни 485 дол. США за рахунок відміни мита. Тобто, на думку російської сторони ціна у 485 дол. США  є справедливою та ринковою. Ми вважаємо, що ця ціна дискримінаційна. Натомість, ми зробили декілька пропозицій, у т.ч. консолідованих з Єврокомісією, щодо дійсно ринкових механізмів встановлення ціни. Остання наша пропозиціярозраховувати ціну, виходячи із рівня цін, що склалися на європейських газових хабах, зменшивши її на величину витрат на транспортування газу від кордону РФ до країн ЄС. Яка ціна може бути більш ринковою ціною ніж біржова ціна?

 

Стосовно «не виключення можливості несанкціонованого відбору російського транзитного газу українською стороною», про що в інтерв’ю сказав О. Новак.  Ці припущення є безпідставним і мають за мету одне  - дискредитацію українського маршруту та просування альтернативних шляхів поставки російського газу до країн ЄСПівнічного Потоку, Південного Потоку, ОПАЛ. Факти несанкціонованого відбору з української сторони відсутніані сьогодні, ані у минулому. Натомість, факт припинення з боку РФ постачань газу до Європи через територію України у 2009 році всі добре пам’ятають.

версія для друку