МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Стартувала нова п'ятирічна програма Українсько-данського енергетичного партнерства

18.11.2021 | 13:58

 

 

 

 

Сьогодні під головуванням Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Данія в Україні Оле Егберга Міккельсена та заступника Міністра енергетики з питань європейської інтеграції України Ярослава Демченкова відбулося перше установче засідання Координаційного комітету Українсько-данської програми енергетичного партнерства.

 

«Хочу відзначити успішну шестирічну програму з Данським енергетичним агентством та Посольством Данії в рамках Українсько-данського енергетичного центру. Данія є одним із європейських лідерів у здійсненні переходу до зеленої енергетики, цілі якого підтримує і Україна. Тож я бачу значний потенціал для поглиблення нашої співпраці в рамках нової Програми енергетичного партнерства для зміцнення нашої енергетичної безпеки та підтримки розвитку відновлюваних джерел енергії», – зазначив Ярослав Демченков.

 

Учасники засідання, зокрема, обговорили проєкт плану роботи програми на найближчий час. Він сформований відповідно до пріоритетів міністерства: підтримка процесу синхронізації з ENTSO-E, розроблення плану декарбонізації та впровадження енергоефективних інструментів в енергетиці, розвиток відновлюваної енергетики, а також модернізація системи теплопостачання.

 

«Очікую, що робоча програма буде затверджена до кінця листопада, і ми зможемо розпочати її реалізацію», – зазначив заступник міністра.

 

 

Довідково

Українсько-данська програма енергетичного партнерства – підтримка зеленого переходу України (УДЕП 2021-2026) розрахована на 5 років. Вона передбачає співпрацю Енергетичного агентства Данія з Міністерством енергетики України та Міністерством розвитку громад та територій України за наступними напрямками: стратегічне планування в енергетиці, інтеграція відновлюваної енергетики, енергоефективність у промисловості, виробництві тепла та енергії, централізоване теплопостачання.

 

версія для друку