МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна пропонує концепцію Регіонального партнерства для енергетичної безпеки (RESP) - Герман Галущенко

17.11.2021 | 11:58

 

 

 

Україна та Європа мають об’єднати зусилля, щоб усунути ризик надмірної залежності від «Газпрому» в довгостроковій перспективі.

 

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко під час онлайн-дискусії Talks Geopolitics Європейського політичного центру (EPC).

 

«Якщо ми зможемо об’єднати зусилля і будемо діяти в наших спільних інтересах, це допоможе протидіяти тактичним рухам з боку Росії. Нам вдасться відстояти європейські цінності, які Росія ставить під сумнів, а також створити гнучкий і зручний для споживачів ринок, який не зможе бути предметом маніпуляцій», - наголосив Герман Галущенко.

 

Так, Україна запропонувала концепцію Регіонального партнерства для енергетичної безпеки (Regional energy security partnership, RESP). Вона передбачає в короткостроковій перспективі забезпечення додаткових потоків газу у район Баумгартена цієї зими українським маршрутом. Середньострокова складова передбачає створення спільного Міжнародного газового фонду: має бути сформований газовий запас, який зберігатиметься в українських газосховищах, а учасники Фонду матимуть доступ до газового запасу у кризових ситуаціях. У довгостроковій перспективі буде розроблено комерційно привабливі умови для доставки газу з додаткових джерел у район Баумгартена, зокрема, для резервних сховищ газу.

 

«Ми вже запропонували забезпечити додаткові потоки газу в Європу. Крім того, ми готові надати знижку на тарифи нашого оператора ГТС. І впевнені, що це один з ефективних методів подолання енергетичної кризи і дефіциту газу в сховищах Європи. Проте йдеться не про фінанси, йдеться про безпеку постачання газу і готовність України її забезпечити», - наголосив Герман Галущенко.

 

Довідково

Центр європейської політики (EPC) – це незалежний некомерційний аналітичний центр, який займається сприянням європейській інтеграції шляхом аналізу та дебатів та надає платформу для залучення партнерів, зацікавлених сторін і громадян до формування політики ЄС та до дискусії про майбутнє Європи.

 

Президент EPC – Херман ван Ромпей, почесний президент Європейської ради та колишній прем’єр-міністр Бельгії.

 

версія для друку