МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Проблемні питання функціонування державних підприємств вугільної промисловості будуть розв'язуватися комплексно

08.05.2015 | 14:57

 

Триває громадське обговорення проекту Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості на 2015- 2020 роки, яка передбачає реалізацію системних заходів з використання потенціалу галузі для збільшення обсягів видобутку вугілля, підвищення ефективності роботи і переведення вугільної галузі на бездотаційний і самоокупний режим діяльності.

 

Проект Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості на 2015- 2020 роки розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України на виконання доручень Кабінету Міністрів України з метою комплексного розв’язання проблемних питань функціонування державних підприємств вугільної промисловості з одночасним вирішенням соціальних і екологічних проблем шахтарських регіонів.

 Так, в Міненерговугілля 6 травня проведено робочу нараду щодо  обговорення зазначеної Програми за участю народних депутатів, голів профспілок працівників вугільної промисловості, фахівців Міненерговугілля, Міністерства соціальної політики та Державної служби зайнятості. Крім того, 7 травня проведено громадські слухання з представниками обласних державних адміністрацій та профспілкових організацій вугільної промисловості України, керівниками вугільних підприємств, у яких взяли участь перший заступник Міністрі Ігор Мартиненков, народні депутати та  представники Мінфіну.

 

Під час нарад заслухано позицію народних депутатів, профспілок та міністерств щодо доцільності державної підтримки підприємств, визначення реальної вартості вугільної продукції та шляхів зниження її собівартості, вирішення соціальних питань працівників підприємств, зокрема, працевлаштування шахтарів тих підприємств, які заплановані до ліквідації.

 

Профспілками підтримано в цілому загальні концептуальні засади, визначені проектом Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості на 2015- 2020 роки, а також поставлено завдання  Міненерговугіллю в стислі терміни допрацювати проект Програми з урахуванням зауважень та пропозицій, висловлених на нарадах, та подати його на розгляд Кабінету Міністрів України.

 

Після завершення громадського обговорення Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості на 2015- 2020 роки, врахування пропозицій та зауважень за підсумками обговорення, у тому числі  її буде внесено на розгляд та затвердження Кабінету Міністрів України.

 

З програмою можна ознайомитися за посиланням:

 

 

Додатки до Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості на 2015- 2020 рокип

 

версія для друку