МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Юрій Вітренко назвав головну умову долучення України до Європейського зеленого курсу

19.01.2021 | 15:03

 

 

 

 

Створення прозорих та конкурентних енергетичних ринків дозволить Україні доєднатися до  Європейського зеленого курсу.

 

На цьому наголосив в.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко під час засідання Міжвідомчої робочої групи із питань впровадження Green Deal, що відбулося сьогодні під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

 

Він зауважив, що зелений курс – це світовий тренд, що набирає обертів, тому Україна не має права зволікати із його впровадженням.

 

«Якщо ми не будемо рухатись в одному напрямку з розвиненими країнами, ми втратимо конкурентоздатність як економіка», - зазначив Юрій Вітренко. За його словами, зелений курс, з одного боку, – це перспектива для України, але з іншого боку – це важка, постійна робота на всіх рівнях.

 

 

«Головна умова долучення України до Зеленого курсу: держава має забезпечити чесність основних учасників енергетичних ринків. Без конкурентних і прозорих ринків та без дієвих механізмів захисту вразливих споживачів ми не станемо частиною Європи», - наголосив в.о. Міністра енергетики. 

 

Зараз Міненерго працює над розробкою Інтегрованого плану з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року, проєкт якого очікується вже у лютому цього року. 

 

Паралельно здійснюється робота із перегляду Енергетичної стратегії України з урахуванням викликів, що ставить Європейський зелений курс.

 

За словами Юрія Вітренка, основні принципи стратегії розвитку української енергетики такі:

          Енергетична безпека, яка є частиною національної безпеки.

          Ринкова економіка, яка взаємопов’язана з європейською інтеграцією.

          Сталий розвиток, що пов’язаний із захистом вразливих споживачів.

 

У процесі реалізації цілей Зеленого курсу, особливу увагу приділятимуть розвитку зеленої енергетики та технологіям зберігання енергії, розвитку та збільшенню маневровості атомної генерації, впровадженню сучасних технологій в енергетиці – розумних мереж, розумних лічильників, «Інтернету речей».

 

Воднева енергетика – це оптимальна технологія для доповнення зеленої енергетики. Україна має значний потенціал для виробництва зеленого водню для акумуляції, транспортування (в тому числі, й експорту) енергії, а також використання його як палива для транспорту.

 

У контексті долучення до Green Deal надзвичайно важливу роль має розвиток енергоефективності. Україна вже досягла певних успіхів у цій сфері, зокрема, й завдяки переходу від прихованих до адресних субсидій, до ринкових цін на енергетичних ринках. Водночас, енергоефективність в Україні ще має значний потенціал до розвитку, в тому числі, через залучення приватних інвестицій, створення екосистем на платформах державних компанії, впровадження інформаційних технологій.

 

 

 

 

 

версія для друку