МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго представить ініціативи щодо енергоефективності та міжнародного партнерства

25.09.2020 | 20:12

 

 

 

 

Міністерство енергетики ініціює виділення коштів у Держбюджеті - 2021 на три напрямки: продовження програми «теплих» кредитів, внесок до Фонду Е5Р для доступу до коштів на програми з енергоефективності та програмне забезпечення для Ініціативи прозорості видобувних галузей.

 

Міненерго пропонує продовжити програму «теплих» кредитів (яка мала завершитися цього року) та передбачити для цього у Державному бюджеті на 2021 рік 150 млн грн.

 

 Крім того, Міністерство запропонує народним депутатам передбачити на наступний рік 2 млн євро для внеску України до Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Весь внесок складає 10 млн євро – по 2 млн євро протягом 5 років.

 

Це дасть можливість доступу до значних фінансових ресурсів, що надаються на безповоротній основі, для інвестиційних проєктів підвищення рівня енергоефективності у сфері комунального господарства, охорони навколишнього середовища, управління відходами та використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії.

 

Так, завдяки участі у попередній фазі фонду Е5Р в Україні схвалено до фінансування 22 проєкти загальною вартістю понад 516 млн. євро.

 

 Також Міненерго пропонує передбачити 1,2 млн грн для забезпечення системи електронного звітування в межах ІПВГ. Це дасть можливість більш якісного контролю державою та громадськістю платежів до місцевих бюджетів, спростить взаємодію між інвесторами, видобувними компаніями та Урядом України.

 

«Ці три ініціативи підтримав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Наступного тижня я представлятиму пропозиції Міністерства народним депутатам. Хочу запевнити, що енергоефективність залишається пріоритетом для нашого Міністерства і Уряду. Сподіваюсь, що парламентарі розділяють цю позицію і підтримають наші ініціативи», - наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

версія для друку