МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Герман Галущенко обговорив енергетичну безпеку та протидію агресії росії в енергетичному секторі з Федеральним міністром природних ресурсів Канади

01.07.2022 | 13:18

 

 

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з Федеральним міністром природних ресурсів Канади Джонатаном Вілкінсоном.

 

Міністри обговорили енергетичну безпеку та протидію агресії росії в енергетичному секторі, в тому числі - черговий етап газового шантажування Європи російською федерацією. Герман Галущенко підкреслив, що скорочення транзиту російського газу в Європу має виключно політичні причини. Це стосується в тому числі заяв «Газпрому» про нібито скорочення транзиту газу до ЄС через затримки з поверненням російській стороні турбіни Siemens, яка використовувалась у «Північному потоці-1» і наразі знаходиться на технічному обслуговуванні в Канаді.

 

Герман Галущенко наголосив, що зазначена турбіна – тільки одна з семи, які забезпечують роботу відповідної компресорної станції газопроводу, тому є технічні можливості виконувати навантаження і без неї.

 

Водночас, її повернення без нагальної необхідності «може стати небезпечним прецедентом» у контексті санкційної політики та збереження тиску на державу-агресора.

 

Герман Галущенко підкреслив, що українська газотранспортна система має достатні потужності для забезпечення стабільного газопостачання країнам Європи. Водночас «Газпром» відмовляється використовувати цю можливість, і наразі використовує лише 38% заброньованої потужності української ГТС.

 

версія для друку