МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Успішно завершено переговори між Україною та Світовим банком щодо залучення 211 млн доларів США для реалізації інвестиційного проєкту ПрАТ "Укргідроенерго" з підвищення стійкості енергосистеми

09.06.2021 | 10:19

 

 

 

 

На підставі Розпорядження Президента України від 07.06.2021 №500/2021-рп між делегаціями України та Світового банку було проведено переговори щодо залучення на пільгових умовах 211 млн дол. США кредитних коштів для реалізації проєкту «(Україна – Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго»)» (177 млн. дол. США від Світового банку та 34 млн. дол. США від Фонду чистих технологій).

 

За результатами переговорів главою делегації України – першим заступником Міністра енергетики Україні Юрієм Власенком підписано протокол переговорів.

 

«Сьогодні ми маємо змогу офіційно завершити переговорний процес і підписати протокол переговорів. Реалізація проєкту сприятиме підвищенню надійності роботи української енергосистеми, виконанню вимог щодо функціонування в синхронному режимі з європейськими мережами та міжнародних зобов’язань у сфері скорочення викидів парникових газів, що визначено пріоритетними напрямками роботи Міненерго», - наголосив Юрій Власенко.

 

Успішному завершенню переговорів передували економічні та технічні дослідження, громадські обговорення та технічні консультації, активну участь в яких брали представники Мінфіну, Мін’юсту, Мінекономіки, МЗС, НКРЕКП, НЕК «Укренерго» та ПрАТ «Укргідроенерго». Розгляд пакету гарантійних та фінансових угод Радою директорів Світового банку відбудеться до кінця червня.

 

Нагадаємо, що 2 червня Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо доцільності залучення зовнішнього фінансування для впровадження цього інвестиційного проєкту.

 

В межах проєкту передбачено встановлення:

 

• систем акумулювання енергії потужністю 197 МВт на 4 об’єктах ПрАТ «Укргідроенерго» (Київській ГАЕС, Канівській ГЕС, Кременчуцькій ГЕС і Середньодніпровській ГЕС);

 

• CЕС потужністю 35,9 МВт, як резервного джерела енергопостачання власних потреб енергогенеруючого обладнання ГЕС/ГАЕС і для зарядження акумуляторів;

 

• на Дністровській ГЕС акумуляторів потужністю 15 МВт, як джерела для зарядження місцевого електротранспорту, а також СЕС потужністю 28 МВт як резервного джерела енергопостачання власних потреб енергогенеруючого обладнання і для зарядження акумуляторів.

 

Встановлення гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дозволить ПрАТ «Укргідроенерго» надати оператору системи передачі – НЕК «Укренерго», додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти, що є необхідними для забезпечення надійного та сталого функціонування ОЕС України, дотримання операційної безпеки енергосистеми та якості електричної енергії.

 

 

 

версія для друку