МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Українсько-Данський Енергетичний центр створює можливості для залучення технологій та впровадження проектів ВДЕ

10.10.2017 | 10:00

 

 

Міністр Ігор Насалик провів зустріч з представниками проекту «Українсько-Данський Енергетичний Центр». У зустрічі взяли участь в.о. Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної промисловості  та ядерної безпеки О.Домбровський та заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, представники Посольства Королівства Данія в Україні.

 

Ігор Насалик підкреслив ефективність діяльності Українсько-Данського Енергетичного Центру. При цьому акцентував на досягненнях за рахунок співпраці в межах проекту. Міністр зазначив, що минулого року уперше за останні 10 років вдалося вчасно розробити та затвердити Національний баланс електричної енергії, а цього року баланс затверджено та передано до НКРЕКП навіть із випередженням терміну. Це дає можливість прорахувати паливну складову, а НКРЕКП -  відповідну тарифну політику. Відзначив Міністр ефективну співпрацю з Данією щодо формування довгострокового балансу електроенергії. «Важливою є реалізація довгострокового балансу, щоб сформувати його як мінімум на три роки», - зазначив Міністр.

 

Крім того, пріоритетним напрямком подальшого співробітництва, за словами Міністра, має стати участь УДЕЦ в реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року, а також впровадження проектів smart-генерацій, які дали б можливість зменшити навантаження на теплову генерацію та  сприятимуть як надійності функціонування енергосистеми України, так і зменшенню впливу на довкілля.

 

Україна зацікавлена в залученні інвестицій, тому проект «Українсько-Данський Енергетичний Центр» є можливістю для створення єдиного інформаційного центру для інвесторів. Також Міністр підкреслив, що Міненерговугілля забезпечило рух уперед щодо формування законодавчої бази, а тепер потрібні нові знання, інформація та технології для подальшого реформування енергетичного сектору.

 

О. Домбровський  підкреслив зацікавленість України у впровадженні проектів з енергоефективності та важливість розширення спектру технологічних рішень щодо впровадження ВДЕ, які можна застосовувати не тільки у промисловості, а й у домогосподарствах. Крім того, О.Домбровський підтвердив зацікавленість у нових напрямках співпраці з УДЕЦ, зокрема щодо створення регіональних представництв з метою розвитку ВДЕ в регіонах України.

 

Сторони обговорили  можливі напрямки співробітництва та залучення данських компаній до інвестиційних проектів в енергетичному секторі України.

 

Міністр Ігор Насалик запропонував за сприяння Посольства Данії в Україні організувати зустріч представників данського та українського бізнесу для обговорення подальшого взаємовигідного співробітництва.

 

Також Данська сторона анонсувала наступну зустріч 15 грудня 2017 року, яка стане підсумком І фази та початком ІІ фази Проекту «Українсько-Данський Енергетичний Центр».

http://www.udec.org.ua/ua/

 

 

 

версія для друку