МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Вугільні підприємства мають бути ефективними та самодостатніми", - Міністр Ігор Насалик

21.09.2017 | 19:24

 

 

Сьогодні відбулось засідання колегії Міненерговугілля України. Відкриваючи засідання, голова колегії, Міністр енергетики та вугільної промисловості України  Ігор Насалик наголосив, що державні підприємства мають бути самодостатніми суб’єктами господарської діяльності.

 

Ігор Насалик проаналізував ситуацію у вугільній галузі та зазначив про кардинальні зміни за 1,5 року, зокрема щодо збуту вугільної продукції.

 

 «У 2017 році на 3,5 млн тонн зменшилося використання антрациту, що, відповідно, збільшило потребу у вугіллі газової групи»,- зазначив Міністр.

 

 Також, за його словами, врегульовано питання цінової політики: закупівельна ціна вугільної продукції зросла з 1200 грн до 2200 грн за тонну.

 

Таким чином, створено умови і можливості для розвитку підприємств.

 

 «Міністерство пішло на такий крок, розуміючи, що державні підприємства повинні мати обігові кошти для розвитку», - зазначив І.Насалик. По-третє, формування Державного бюджету здійснюється з урахуванням потреб гірників.

 

«Основна ідея реформування вугільної галузі  - дати людям, які працюють, можливість заробляти», - підкреслив Міністр. Таким чином, чотири основні проблеми, такі як відвантаження, ціна,  державна підтримка та реформування, Міненерговугілля  виконало.

 

Ігор Насалик поставив жорсткі вимоги щодо ефективного використання коштів та виконання планів з видобутку вугілля.  При цьому зауважив, що структури багатьох підприємств не відповідають типовій структурі, управлінський апарат у багатьох випадках налічує значно більшу кількість осіб, ніж того потребує діяльність підприємства. Також Міністр назвав низку інших виявлених порушень, які стосуються нераціонального використання коштів.

 

Під час засідання директори підприємств прозвітували про показники роботи їхніх колективів та окреслили плани щодо  підвищення ефективності роботи, фінансової збалансованості та поліпшення промислової безпеки.

 

У виступах представники галузевих профспілок порушували питання державної фінансової підтримки, безпеки праці та подолання негативних тенденцій у галузі.

 

За підсумками засідання прийнято низку рішень, які дозволять поліпшити ситуацію та сприятимуть нарощуванню видобутку вугілля та виведенню підприємств на беззбиткову роботу. 

 

Фото можна переглянути тут.

 

версія для друку