МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Герман Галущенко: Зведення залізничної колії до ЦСВЯП - це черговий крок до зменшення впливу РФ на атомну енергетику України

29.07.2021 | 21:39

 

 

 

 

Міністр енергетики Герман Галущенко взяв участь у відкритті залізничної колії «ВільчаЯнів», яка зєднала Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України. У заходах також взяли участь перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко, в.о. президента НАЕК «Енергоатом»  Петро Котін, в.о. голови АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

 

Герман Галущенко наголосив на тому, що цей проєкт стосується не лише інфраструктури та енергетики. «Це про справжню незалежність, це про геополітику. Ми дійсно заощаджуватимемо близько 200 млн доларів щороку, які витрачалися на вивезення до Росії відпрацьованого ядерного палива», - наголосив Герман Галущенко.

 

Він зауважив, що невдовзі буде введено в експлуатацію власне Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, зведене у співпраці з американською компанією Holtec International.

 

«Це буде великий історичний крок до незалежності нашої держави. Водночас ми продемонстрували  всьому світу, що ми є надійним партнером у таких великих енергетичних проєктах», - зазначив міністр енергетики.

 

Довідково

 

Залізнична колію від станції Вільча до станції Янів протяжністю 43 км з’єднує Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України.

Вартість проекту – 336,6 млн. грн.

 

Запуск в роботу залізничної колії «ВільчаЯнів» - це черговий крок до повноцінного запуску в роботу ЦСВЯП. У ЦСВЯП відпрацьоване паливо доправлятимуть із трьох атомних електростанційРівненської, Хмельницької й Южно-Української. Воно зберігатиметься там протягом наступних 100 років.

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку