МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Заява прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з приводу вибуху на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород"

17.06.2014 | 21:28

 

 

17 червня 2014 року близько 14 години на території сіл Безсали та Красне Лохвицького району  Полтавської області на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» стався вибух, в результаті якого з газотранспортної системи втрачено до 10 млн. куб. м природного газу. Правоохоронні органи  розглядають терористичний акт як ключову версію події. 

 

Слід зазначити, що вибух за часом збігся із припиненням постачання з боку ВАТ «Газпром» газу для потреб України та практичним виходом російської сторони з переговорного процесу за участі Європейської Комісії щодо безпеки поставок природного газу в Україну та до країн ЄС.

 

Є підстави вважати, що такий потрійний збіг не є випадковим, і вибух є спланованою диверсією, метою якої є дискредитація української газотранспортної системи та українського маршруту транспортування природного газу до країн ЄС.

 

Всі три події також збігаються за часом з діями російської сторони щодо активізації зусиль, спрямованих на просування проекту «Південний потік» як альтернативи українському маршруту транспортування природного газу до країн ЄС. Ми вважаємо невипадковим те, що вибух стався після оголошення Прем’єр-міністром України намірів Уряду щодо реформування газотранспортної системи України відповідно до третього енергетичного пакету ЄС, що створює можливості для залучення до її управління європейських компаній. 

 

 

Сьогоднішньому вибуху передували дві спроби терористичних атак на українську газотранспортну систему, що сталися на території Івано-Франківської області у кінці травня цього року. Слід зазначити, що такі вибухи на об’єктах енергетичної інфраструктури  траплялися і раніше, і відбувалися саме там і тоді, де мало місце загострення стосунків з Російською Федерацією. Як приклад: вибух взимку 2006 року газопроводу та опори ЛЕП, що постачають природний газ та електроенергію в  Грузію.

 

У зв’язку із подією Міненерговугілля заявляє, що не зважаючи на припинення з боку ВАТ «Газпром» поставок природного газу в Україну, що було здійснено  попри заклики Єврокомісії утриматися від дій щодо запобігання ескалації проблеми та створило екстремальну ситуацію у забезпеченні природним газом українських споживачів та сталого транзиту газу до країн ЄС,  українська сторона, як і обіцяла, продовжує забезпечувати надійність та безперервність такого транзиту. Ми будемо продовжувати це робити доти, доки для цього буде технологічна можливість.

 

Наслідки вибуху будуть ліквідовані у найкоротші терміни. Для забезпечення транспортування природного газу задіяні інші гілки української ГТС. Переривання або обмеження постачання газу українським  та європейським споживачам  не було.

 

версія для друку