МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго проведе нараду щодо зміни підходу до продажу нафти "Укрнафтою"

17.02.2021 | 12:21

 

 

 

В.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко висловив занепокоєння щодо подальшого продажу нафти ПАО «Укрнафти» через аукціони за ціною, що є значно нижче європейської ринкової. Останній з таких аукціонів відбувся 16 лютого 2021 року і, за даними Української енергетичної біржі, під час нього було продано 179 тис. т нафти за ціною 11 176,80 грн/ т, що в доларовому еквіваленті є значно нижче за поточну ціну сирої нафти на європейському ринку.

 

На сьогодні діють законодавчі вимоги щодо проведення біржових аукціонів з продажу сирої нафти, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу на внутрішньому ринку. Такий механізм продажу потребує удосконалення. 

 

«Водночас «Нафтогаз» має важелі впливу на «Укрнафту» як її мажоритарний акціонер, ці важелі впливу також мали би бути використані для того, щоб «Укрнафта» шукала варіанти уникнення таких ситуацій, коли «Укрнафта» вкотре продає нафту за фактично заниженою ціною», - заявив очільник міністерства.

 

Сьогодні в Міненерго буде проведено нараду для обговорення варіантів виходу з цієї ситуації, зокрема як через зміни у законодавстві, яке регулює проведення таких аукціонів, так і через вплив на НАК «Нафтогаз» як мажоритарного акціонера «Укрнафти».

 

версія для друку