МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Проекти міжнародної технічної допомоги сприяють прискоренню реформ - Громадська рада при Міненерговугілля

14.07.2017 | 19:54

 

 

14 липня 2017 року відбулося засідання Громадської ради при Міненерговугілля, під час якого було обговорено стан і перспективи міжнародної технічної допомоги та залучення інвестицій в розвиток паливно-енергетичного комплексу України. Участь у засіданні взяли заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, директори галузевих департаментів Міненерговугілля України, запрошені експерти у сфері енергетики.

 

В ході обговорення заступник Міністра ознайомила присутніх з проектами технічної допомоги, які реалізовуються за сприяння ЄС. Наталія Бойко наголосила, що Міненерговугілля активно співпрацює з фахівцями міжнародної спільноти з метою реалізації рішень з питань енергетичної безпеки, зокрема, шляхом посилення ролі ГТС України у забезпеченні надійних поставок природного газу до країн ЄС.

 

Окрему увагу Бойко Н. приділила проектам допомоги ЄС з впровадження реформ в енергетичному секторі, зокрема, в контексті імплементації Закону України “Про ринок електричної енергії”, досягнення цілей Національного плану зі скорочення викидів від великих спалювальних установок та ін.

 

Посадовець підкреслила важливість впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей, зазначивши, що «це є одним з найуспішніших проектів Міністерства». Вона зауважила, що європейські партнери високо оцінили роботу в напрямку відкритості. «Наявна позитивна динаміка щодо включення до звіту даних. Якщо починали з нафти і газу, то зараз до Звіту включаються все більше перевірених статистичних даних щодо видобутку», - повідомила Н. Бойко.

 

Одним із важливих напрямків міжнародної співпраці, за словами Н.Бойко, є комплексне і всебічне дослідження газосховищ України, яке планується здійснити за участю консультантів міжнародного рівня. «Ми очікуємо на позитивні висновки, щоб Україна могла грамотно використовувати газосховища для зберігання значних запасів газу для європейських країн», - наголосила заступник Міністра.

 

Н.Бойко високо оцінила роботу Українсько-данського енергетичного центру, який виступає надійним партнером України, в тому числі, у моделюванні балансів електричної енергії.

 

Національний координатор Секретаріату Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) Діна Нарежнєва поінформувала учасників засідання про роботу Багатосторонньої групи зацікавлених осіб з імплементації ІПВГ, яка була утворена наказом Міненерговугілля з метою реалізації Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні. Національний координатор також ознайомила із Звітом ІПВГ, який оприлюднено цього року, та звернула увагу на його важливість як для громад, де здійснюється видобування, так і для інвесторів, які мають намір зайти в Україну. «Для іміджу країни, яка прагне до реформ, це дуже важливе напрацювання. Адже ми зібрали дані, щоб можна було вибудовувати політику та стратегію, як рухатися далі», - наголосила Д.Нарежнєва.

 

Директор Департаменту інформаційних технологій та інформаційно-аналітичного забезпечення Олексій Гладков підкреслив значення системної роботи щодо оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпочату з січня цього року.

 

Голова комісії Громадської ради з міжнародного співробітництва Олег Шевченко привернув увагу до відкритості Міненерговугілля. «Міністерство на правильному шляху», - наголосив він, спираючись на відкритість до діалогу з боку профілюючого міністерства, його практичні кроки в контексті сприяння в обговоренні важливих питань міжнародного співробітництва. О. Шевченко також зазначив, що необхідно використовувати потенціал Громадської ради в повному обсязі та закликав дивитися на рішення Громадської ради через призму раціональної співпраці.

 

Заступник директора департаменту – начальник відділу взаємодії з міжнародними фінансовими організаціями Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Віталій Кушніров презентував інвестиційні ініціативи, які реалізуються підприємствами ПЕК України за підтримки міжнародних фінансових організацій, а також доповів про допомогу з боку європейських партнерів України, яку вони надають у процесі реформування сектору.

 

Питання міжнародної співпраці в електроенергетичному секторі прокоментувала директор Департаменту електроенергетичного комплексу Ольга Буславець та, зокрема, розповіла про планування ІІ фази проекту «Українсько-данський енергетичний центр».

 

Під час підбиття підсумків засідання учасники зустрічі схвально оцінили роботу Міненерговугілля, водночас, звертаючи увагу на важливість залучення українських експертів, досвідчених фахівців з багаторічним досвідом, до оцінювання проектів на ранніх етапах прийняття рішення щодо їх впровадження.

 

IMG_9898 - 6.jpg

 

IMG_9899 - 8.jpg

 

IMG_9900 - 9.jpg

версія для друку