МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна та Німеччина продовжать співпрацю в рамках домовленостей щодо Енергетичного партнерства

15.12.2020 | 11:37

 

 

 

 

Результати Першого Німецько-українського енергетичного дня засвідчили наміри щодо поглиблення практичної співпраці в енергетичній галузі. Про це йшлося на 11-му засіданні Українсько-німецької Групи високого рівня з економічного співробітництва, що відбулось 14 грудня, де серед низки питань обговорили співпрацю у сферах енергетики, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

 

Від Міненерго участь у заході взяв заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

 

Він наголосив, що українсько-німецька співпраця в рамках енергетичного партнерства наразі здійснюється за такими напрямками: декарбонізація та наближення до кліматичної нейтральності; енергоефективність; відновлювана енергетика; воднева енергетика та трансформація вугільних регіонів України.

 

Заступник Міністра подякував Уряду Німеччини за лідерство у підтримці України на шляху до підвищення енергоефективності, зокрема через проєкти GIZ, Law Carbon, Фонд імені Фрідеріха Еберта та особливо, за значний внесок у створення та роботу Фонду енергоефективності.

 

Серед перспективних напрямків співпраці відзначено підготовку та реалізації пілотних проєкти водневої енергетики. Протягом останніх трьох місяців проведено низку консультацій щодо потенціалу створення в Україні внутрішнього водневого ринку та експорту водню до Німеччини. Наразі Міністерство енергетики завершує підготовку дорожньої мапи розвитку водневої енергетики, яка має бути представлена у січні 2021 року. Наступним кроком стане підготовка Концепції розвитку водневої енергетики України до написання якої було запрошено німецьких експертів.

 

Україна готова підтримати ініціативні проєкти німецького бізнесу щодо розвитку «зеленої» енергетики, зокрема, створенні додаткових високоманеврових потужностей та систем акумулювання електричної енергії.

 

Також увагу під час засідання Українсько-німецької Групи високого рівня з економічного співробітництва було приділено питанню трансформації вугільних регіонів. Україна сподівається на якнайскоріший запуск Мультипартнерського фонду – спільно із німецькими партнерами та іншими міжнародними партнерами, та проєкту «Трансформація вугільних регіонів», який буде реалізовуватись GIZ, і виконанні перших пілотних проєктів із трансформації вугільних мономіст.

 

 

версія для друку