МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Випуск акцій - наступний крок реформи корпоративного управління Укренерго

23.11.2017 | 14:46

 

23 листопада 2017 року, м. Київ – Міністерство енергетики та вугільної промисловості України продовжує реформу корпоративного управління ДП «Укренерго», яке згідно із рішенням Уряду України буде перетворено у ПрАТ «Укренерго».

Наступними кроками по реалізації реформи корпоративного управління буде інвентаризація майна, оцінка вартості майнового комплексу та випуск акцій з подальшим закріпленням їх у державній власність.

«Відбувся реальний старт корпоратизації. Перетворення Укренерго в акціонерне товариство є прямою вимогою Закону України «Про ринок електричної енергії», а також інших міжнародних зобов’язань України, які діють з 2008 року. Законодавство визначає, що державі належать 100% акцій у статутному капіталі оператора системи передачі, які не підлягають приватизації або відчуженню в інший спосіб», - акцентує Перший заступник міністра Галина Карп.

Закон України «Про акціонерні товариства» поділяє акціонерні товариства на публічні (ПАТ) та приватні (ПрАТ), які за формою та органами управління, здійсненням контролю та розкриттям інформації не мають суттєвих відмінностей. Головна різниця полягає в розміщенні акцій. Саме акції приватного акціонерного товариства (ПрАТ) не можуть купуватися та/або продаватися на фондовій біржі. Тоді як акції публічного акціонерного товариства (ПАТ) можуть купуватися та продаватися на фондовій біржі, а товариство зобов'язане пройти процедуру включення акцій до біржового реєстру та залишатися у ньому.

Міненерговугілля має на меті якнайшвидше реалізувати корпоратизацію ПрАТ «Укренерго» задля належного проведення міжнародної сертифікації оператора системи передачі, що забезпечить повну інтеграцію з європейською мережею.

 

версія для друку