МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго залучає британський досвід для трансформації вугільних регіонів

13.05.2021 | 20:56

 

 

 

 

Міжнародна консалтингова компанія ERM, яка спеціалізується на розробці проєктів сталого розвитку, 13 травня презентувала план підготовки до пілотного проєкту з трансформації вугільних регіонів. У презентації взяли участь представники Міністерства енергетики, об’єднаного міжнародного підрозділу з енергетики Міністерства закордонних справ, справ співдружності націй та розвитку Великої Британії, а також  Посольства Великої Британії в Україні.

 

Програма фінансується британським урядом та передбачає розробку проєкту справедливої трансформації одного з вугільних регіонів України.

 

Пілотний проєкт сприятиме налагодженню ефективної та чесної комунікації із громадами міст, де відбуватимуться зміни. Адже трансформація вугільних регіонів має враховувати складні соціально-економічні та екологічні проблеми та створити сталу модель перепрофілювання та відновлення регіонів, яка створить нові робочі місця та  відкриє бізнес-можливості для мешканців регіону та інвесторів.

 

Для  України є цінним досвід Великої Британії, яка має значний досвід трансформації регіонів, де традиційно видобувалось вугілля, зокрема Південного Уельсу.

 

У рамках підготовки до проєкту британські спеціалісти разом з українськими фахівцями визначать вугільний регіон України, де буде реалізовано пілотний проєкт, проведуть попередні консультації із зацікавленими сторонами та створять план трансформації регіону.

 

Роботи мають бути закінчені у березні 2022 року.

 

Нагадаємо, Міністр енергетики Герман Галущенко під час зустрічі із представниками вугільної галузі наголосив, що Міненерго завжди відкрите до діалогу і обговорення концепцій трансформації.

 

версія для друку