МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Конкурси на будівництво генеруючої потужності будуть прискорені

06.10.2021 | 19:03

 

 

 

Відповідну постанову «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом», яку Міненерго розробило спільно з НКРЕКП та НЕК «Укренерго», схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 6 жовтня.


Зміни прийнято у зв’язку з потребою в додаткових резервах високоманеврової генерації для забезпечення балансової надійності енергосистеми. Адже в структурі генеруючих потужностей значна частка базової генерації, а також сонячних та вітрових електростанцій зі змінним графіком виробництва електроенергії.

 
Тому  важливо забезпечити оперативні строки проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом. Це дозволить  залучити якомога більше потенційних інвесторів для будівництва високоманеврової генерації.

 

Змінами до Постанови удосконалено умови конкурсної процедури. А саме:
 
- скорочено терміни проведення різних етапів конкурсу,

- спрощено процедуру участі в конкурсі для потенційних інвесторів,

- уточнено механізм визначення граничної ціни (із залученням НКРЕКП),

- передбачено надання інвесторам додаткових гарантій щодо забезпечення своєчасної плати за розвиток генеруючих потужностей тощо.


Прийняте рішення дозволить прискорити проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом, сприятиме забезпеченню операційної безпеки об’єднаної енергетичної системи України та підвищить ефективність режимів її функціонування.
 
Нагадаємо, зазначений Порядок  затверджено на виконання статті 29 Закону України «Про ринок електричної енергії» постановою Кабінету Міністрів від 10.07.2019 № 677 для врегулювання питань покриття прогнозованого попиту у разі очікуваного дефіциту генеруючої потужності.

версія для друку