МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр Ігор Насалик: реформування енергетичної галузі здійснюється за графіком

23.08.2017 | 12:11

 

 

Про це зазначив Міністр Ігор Насалик під час зустрічі з Директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем, та подякував за постійну підтримку Секретаріату Енергетичного Співтовариства процесу реформування енергетичного комплексу України.

 

Під час зустрічі обговорили низку питань реформування енергетичної сфери України, зокрема анбанлингу державних підприємств. Ігор Насалик зазначив, що українська сторона налаштована повною мірою виконувати свої міжнародні зобов’язання у рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. «Наша позиція – це широкомасштабний анбандлинг енергетичної сфери», - наголосив Міністр.

 

Ігор Насалик підтвердив, що Міненерговугілля дотримується чітко визначеної ще минулого року позиції: в управлінні Міністерства мають залишитися об’єкти, які здійснюють трансмісію. Також до завдань Міненерговугілля має належати розробка нормативно-правової бази та забезпечення політики в енергетичній сфері.

 

Крім того, Ігор Насалик зазначив, що оновлена Енергетична стратегія України до 2035 року, прийнята Урядом, дає можливість впроваджувати необхідні реформи. «У документі закріплено основні напрямки розвитку секторів енергетики, рівень забезпечення енергетичної безпеки, перехід до енергоефективного та енергоощадливого використання і споживання енергоресурсів із впровадженням інноваційних технологій», - наголосив Міністр. Щодо кадрового потенціалу для реалізації реформ І.Насалик акцентував, що Міненерговугілля в межах проекту з реформування міністерств утворить три директорати, до яких на конкурсній основі будуть залучені ефективні фахівці, які працюватимуть над реалізацією Енергетичної стратегії.

 

Міністр пінформував про системну роботу щодо впровадження Закону України «Про ринок електричної енергії» та роботу Координаційного центру із забезпечення впровадження нової моделі ринку електроенергії. Також запевнив, що Міненерговугілля працює за графіком, і всі проекти документів будуть прийняті вчасно.

 

Обговорено також питання корпоратизації підприємств. Ігор Насалик зазначив: «Міненерговугілля має максимально сприяти в корпоратизації підприємств енергетичної сфери», – наголосив Міністр, зауваживши, що реформування корпоративного управління вже розпочато. 

 

Заступник Міністра Ігор Прокопів поінформував щодо реформування нафтогазового сектору. Зокрема, зазначив, що триває робота для повноцінного запуску ринку газу та анбандлингу НАК «Нафтогаз України», що має на меті забезпечити законодавче розмежування бізнесів транспортування, розподілу і зберігання природного газу та імплементацію європейських правил роботи операторів ГТС.

 

Сторони обговорили інші питання імплементації законодавства відповідно до вимог Третього енергопакета ЄС. Міненерговугілля запевнило в чіткому дотриманні графіка  імплементації, затвердженого Урядом.

 

 

 

версія для друку