МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Спростування: інформація, щодо нібито "можливості відбору газу у приватних підприємств" не відповідає дійсності

09.09.2015 | 19:33

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості заявляє, що інформація, розповсюджена деякими ЗМІ щодо нібито можливостівідбору газу у приватних підприємствз посиланням на Міністра енергетики та вугільної промисловості  В. Демчишина не відповідає дійсності. Не відповідають дійсності також будь-які коментарі щодопроцедур роботи у випадку кризових явищ”, які також циркулюють в медіа, сприяючи паніці навколо підготовки до опалювального сезону.

Опалювальний сезон 2015-2016 років буде першим, який пройде згідно з правилами, продиктованими нещодавно ухваленим новим Законом України «Про ринок природного газу”. Це принципово новий Закон, скерований на збільшення конкуренції на ринку газу та побудову прозорих правил його функціонування.

Для приведення правил та процедур роботи на ринку у відповідність до Закону Міністерство енергетики та вугільної промисловості розробило цілу низку підзаконних актів, зокрема нові правила створення страхового запасу для видобувних підприємств та газотрейдерів. Відповідний проект постанови, який обговорювався сьогодні на парламентському комітеті з питань ПЕК, передбачає обов'язковий запас газу для видобувних підприємств та трейдерів на випадок надзвичайних ситуацій. Створення такого запасу — запорука виконання трейдерами та видобувними підприємствами зобов'язань перед споживачами, вона повністю відповідає європейській практиці та зобов'язанням України в рамках Третього енергетичного пакету.

Таким чином, проект постанови передбачає захист споживачів газу, і ніяким чином не може трактуватися як можливістьвідбору” газу в будь-яких компаній.

До 1 жовтня також буде розроблено і презентовано нову схему роботи транзитних підприємств та трейдерів у випадку надзвичайних ситуацій — як техногенного характеру, так і у випадку нестачі газу в країні. Нова схема повинна також повністю відповідати ухваленому Закону УкраїниПро ринок природного газу” і буде принципово відрізнятися від процедур та правил, що діяли в попередні роки. Станом на сьогодні схема роботи перебувають в розробці і до їх ухвалення будь-які коментарі щодо процедур роботи в кризових умовах є некоректними.

версія для друку