МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Необхідно прискорити реформи у сфері кібербезпеки енергетичного сектору України, - Ольга Буславець

24.09.2020 | 12:57

 

 

 

Міненерго розпочало активну роботу зі створення системи кіберзахисту, що стане ефективною в сучасних умовах.

 

Про це заявила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець, відкриваючи у режимі онлайн-конференції засідання Робочої групи з питань розбудови кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури енергетичної галузі Міненерго.

 

Актуальні питання кібербезпеки представники Міністерства сьогодні обговорюють із світовими виробниками - лідерами в сфері кібербезпеки та цифрових трансформацій, які зацікавились співпрацею у цьому напрямку.

 

«Як очільниця Міністерства енергетики я хочу не тільки зберегти вектори реформ в сфері кібербезпеки, що були розпочаті в галузі, але й прискорити їх реалізацію. Міненерго, як центральний орган виконавчої влади, відповідальний за безпеку й, зокрема, кібербезпеку енергетичних об’єктів, розпочало активну роботу зі створення системи, що дійсно стане ефективною в сучасних умовах», – наголосила Ольга Буславець.

 

В Україні є затверджена стратегія Уряду і прийняті нормативні акти, що дають загальну модель розвитку галузевих систем кібербезпеки у державі, також є останні нормативи та рекомендації Європейського союзу щодо заходів з кібербезпеки в енергетичному секторі, які використано як базу для розробки концептуального бачення.

 

Нагадаємо, в Міненерго було створено міжвідомчу робочу групу з кібербезпеки критичної інфраструктури енергетичного сектору та затверджено план короткострокових заходів.

 

Зокрема, було вирішено створити Проєктний офіс для секторальної координації реалізації ініціативи та залучення міжнародної технічної допомоги; визначено необхідність в проведені секторального аудиту стану кібербезпеки енергетичного сектору; вирішено створити секторальний центр кібербезпеки критичної інфраструктури енергетичного сектору України.

версія для друку