МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Відбулася міжнародна нарада "Фізична ядерна безпека в Україні: обмін інформацією, уроки та взаємодія"

06.10.2017 | 19:05

Захід  відбувся  3-4 жовтня 2017 року, організований  Міністерством енергетики та вугільної промисловості України за підтримки Шведського органу з радіаційної безпеки (Swedish radiation safety authority) та Норвезького агентства радіаційного захисту (Norwegian radiation protection authority), в рамках другого засідання Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні у сфері радіаційної та фізичної ядерної безпеки Робочої групи Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення».

 

У нараді взяли  участь 62 учасники з Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, Норвегії, Сполучених Штатів Америки, Франції, України, Швеції, представники НАТО, УНТЦ, Crowm Agents, Спільного офісу з підтримки в м. Києві Єврокомісії.

 

З української сторони в роботі наради взяли участь представники: Міністерства закордонних справ України, Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», Національної гвардії України, Національної поліції України, ДП «НАЕК «Енергоатом», Центру прогнозування наслідків радіаційних аварій Українського гідрометеорологічного центру, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

 

З вітальною промовою на початку наради виступила заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, у якій наголосила:

 

«Сьогодні в Україні питанням енергетичної  безпеки та захисту приділяється значна увага. Зокрема, у новій Енергетичній стратегії України до 2035 року передбачено окремий розділ «Захист», який зосередив питання, пов’язані зі стійкістю функціонування енергетичного сектору, зокрема експлуатаційної безпеки, фізичного захисту та кібербезпеки».

 

У ході засідання українська сторона поінформувала  щодо співпраці у межах  Глобального партнерства з іноземними партнерами. Також країни-учасниці здійснили огляд поточних заходів і планів на майбутнє щодо співпраці з Україною.

 

Українська сторона презентувала Проекти у рамках Глобального партнерства, котрі реалізуються Міністерством енергетики та вугільної промисловості України за міжнародної підтримки. Серед проектів - відкриття магістерської програми підготовки фахівців за спеціалізацією «Фізична ядерна безпека» в рамках спеціальності «Атомна енергетика» у НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського, «Проведення оцінки культури захищеності, як захисний та попереджувальний захід протидії загрозі внутрішнього правопорушника» діючих атомних електростанцій та інші.

 

За результатами наради вирішено продовжити проведення засідань Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні у сфері радіаційної та фізичної ядерної безпеки Робочої групи Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення».

 

Наступне засідання відбудеться 2018 року в м. Стокгольм (Королівство Швеція).

 

Довідково:

 

Ініціатива «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення»,  започаткована у 2002 році в Канаді спільним рішенням країн «Великої вісімки». Основною метою Ініціативи стало сприяння у роззброєнні пострадянських держав. У вересні 2004 року – Україну визнано членом Глобального партнерства як країну-одержувача сприяння.

IMG_691811.jpg

 

фото 3

версія для друку