МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Прийняття Концепції Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості до 2020 року стане важливим кроком для впровадження реформ та ефективної роботи вугільної галузі

11.03.2016 | 16:36

 

 

 

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості до 2020 року», розроблений фахівцями Міненерговугілля, погоджено Мінфіном та передано для розгляду Урядом.

 

Якнайскоріше прийняття зазначеного проекту Концепції Урядом дозволить розпочати роботи з розробки Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості до 2020 року, до яких будуть залучені фахівці обласних державних адміністрацій, на територій яких розміщенні підприємства вугільної галузі, Мінсоцполітики, галузевих профспілок та інших установ.

 

Згідно з проектом Концепції, оптимальним напрямком для розв’язання проблеми збиткової роботи вугільних шахт буде ефективне реформування вугільної галузі та виведення їх на беззбиткову роботу. Серед завдань, передбачених Концепцією, - удосконалення нормативно-правової бази для прискорення реструктуризації збиткових шахт; підвищення інвестиційної привабливості вугледобувних підприємств; створення механізмів для соціального захисту вивільнених працівників та вирішення екологічних проблем; прискорення підготовки шахт до приватизації.

 

Конкретні ж заходи, включаючи підвищення інвестиційної привабливості вугледобувних підприємств, шляхи збільшення обсягів і підвищення економічної ефективності вуглевидобутку, будуть наведені в Державній цільовій економічній програмі реформування вугільної промисловості до 2020 року.

 

Варто зазначити, що основні напрямки проекту Концепції Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості до 2020 року повністю відповідають напрямку Реформування вугільної промисловості, затвердженої постановою Верховної Ради України від 11.12.2014 № 26-VIII «Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України» та Угоді про Коаліцію Депутатських фракцій «Європейська Україна».

 

Нагадаємо, зазначений проект допрацьовано Міненерговугілля на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 07.11.2015. Для цього проведені додаткові консультації та заходи з метою врегулювання розбіжностей з Міністерством фінансів України. У результаті проект Концепції з незначними змінами погоджено Міністерством фінансів без зауважень.

 

версія для друку