МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

У Брюсселі підписано угоди між Україною, НЕК "Укренерго" та European Investment Bank

24.05.2018 | 22:46

 

 

Підписання Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком в рамках проекту «Програма підвищення надійності підстанцій», а також Фінансової угоди між державним підприємством НЕК «Укренерго» та Європейським інвестиційним банком, відбулося в рамках візиту Премєр-міністра України Володимира Гройсмана до Брюсселя.

 

Проект «Програма підвищення надійності підстанцій» покликаний підвищити ефективність та надійність роботи вітчизняної енергосистеми для її інтеграції з мережею системних операторів передачі електроенергії Європи шляхом заміни застарілого обладнання високовольтних підстанцій із одночасним переходом на сучасні схеми розподільчих пристроїв та встановленням автоматизованих систем керування технологічними процесами на підстанціях Південно-Східного регіону України.

 

«Програма підвищення надійності підстанцій» є частиною Комплексної програми автоматизації підстанцій Укренерго та є реальним втіленням заходів  Енергетичної стратегії України до 2035 року. Модернізація енергетичної інфраструктури, а також посилення надійності та якості енергозабезпечення є одними з наших пріоритетних задач для забезпечення енергетичної безпеки України. Водночас реалізація цих заходів потребує значних фінансових ресурсів.», - підкреслила заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості  з питань європейської інтеграції Наталія Бойко. 

 

«З технічного погляду  реалізація Проекту сприятиме інтеграції української енергосистеми з мережею системних операторів передачі електроенергії Європи (Entso-E

). З іншого боку, Проект є однією з цеглинок, які ми разом закладаємо в процес інтеграції України до електроенергетичного ринку Європи», - наголосила заступник Міністра.

 

Проект передбачає здійснення реконструкції 11 підстанцій на 330 кВ та 1 підстанції на 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи за рахунок кредитних коштів  ЄІБ у сумі 136 млн. євро.

Проект буде реалізований в Дніпропетровській області на 8 підстанціяхНікопольська», «Прометей», «Південна» «Першотравнева» «Кам’янська» «Дніпровська», «Павлоградська» «Гірнича»), у Запорізькій області – на 2 підстанціяхМелітопольська», «Запорізька»), у Кіровоградській області (підстанція «Кварцит»), у Донецькій області (підстанція «Південнодонбаська»).

версія для друку