МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Дано офіційний старт будівництву Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

09.11.2017 | 17:55

 

 

Міністр Ігор Насалик взяв участь у церемонії початку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР атомних електростанцій, яка відбулась  в смт Буряківка зони відчуження ЧАЕС.

 

Реалізація проекту будівництва ЦСВЯП стане важливим кроком у напрямку енергетичної незалежності та дозволить у найближчій перспективі забезпечити лідерські позиції у сфері атомної генерації.  Це об’єкт, експлуатація якого дозволить змінити існуючу схему поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних атомних електростанцій,  створить належні умови для тривалого та безпечного зберігання  відпрацьованого ядерного палива та  забезпечить виконання зобов’язань, які передбачають відповідальне та безпечне поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Також  це дасть можливість Україні позбутися залежності від послуг російських підприємств з тимчасового зберігання ВЯП.

 

Ігор Насалик зазначив, що касети для зберігання відпрацьованого ядерного палива будуть виготовлятися вітчизняним «Турбоатомом за технологіями, які розробляє компанія ««Холтек Інтернешнл».

«Це, до речі, найновіша технологія, яка використовується у Франції, а тепер буде використовуватись і в Україні», - наголосив Міністр.

 

Внаслідок реалізації проекту, зазначив Ігор Насалик,  Україна отримає можливість щороку  економити понад 200 млн доларів. Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива разом з диверсифікацією  постачання ядерного палива для українських АЕС дозволить досягти повної незалежності в ядерній енергетиці та дасть новий поштовх розвитку вітчизняної атомної генерації.

 

Міністр Ігор Насалик відзначив плідну співпрацю Міненерговугілля України,  НАЕК «Енергоатом»  із представниками посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та  співробітниками американської компанії  «Холтек Інтернешнл». Залучення цієї компанії дозволило вдало реалізувати в Україні й інші важливі для України проекти, зокрема на цей час вдало реалізується проект - будівництво сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС – СВЯП-2.

 

Також Ігор Насалик переконаний, що перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом будуть завантажені вже у 2019 році.

 

Слід зазначити, що міжнародний тендер на будівництво та функціонування сховища був оголошений ще у 2003 році, а контракт з переможцем – американською компанією «Холтек Інтернешнл» був підписаний наприкінці 2005 року, проте  будівництво відтерміновувалося. НАЕК Енергоатом отримав ліцензію Державної інспекції ядерного регулювання України на право провадження діяльності щодо проекту Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій влітку 2017 року. А сьогодні вже дано офіційний старт будівництву.

 

Відео можна переглянути  за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=a1B9t3cmSKA

 

 

версія для друку