МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 9 травня 2022 року

09.05.2022 | 17:08

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 33 тисячам споживачів.

 

Зокрема, в Одеській області — 13,8 тисячам, Київській – 9,1 тисячам, Донецькій – 8,9 тисячам, Херсонській – 800 споживачам, Миколаївській – 400 споживачам.

 

Газопостачання відновлено більше 1,5 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень.

 

Станом на 9 травня в Україні залишаються знеструмленими близько 811 населених пунктів, загалом близько 723,3 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 319,9 тисяч споживачів, Харківській — 171 тисяча, Луганськійпонад 128,2 тисяч.

 

Без газопостачання залишаються понад 215 тисяч абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

 

Електроенергія:

Енергосистема України працює синхронно з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Частота в мережі підтримується на нормативному рівні 50 Гц. В мережі стабільно працюють всі види електростанцій.

 

«Укренерго» активно відновлює підстанції 220-750 кВ в різних регіонах України. На одній з підстанцій Київщини завершено ремонт відкритого розподільчого пристрою та добігає кінця ремонт реакторного обладнання. Підготовлено для установки на заміну обладнання 750 кВ на ще одній підстанції. На підстанції в Західному регіоні розпочато відновлення пошкоджених технічних будівель.

 

На повітряних лініях київського та північного-східного регіонів продовжується заміна зламаних опор. Так, найближчим часом буде замінено 14 опор на лініях 750-330 кВ. Наразі вже демонтовано частину зламаних опор та встановлено кілька фундаментів, подальші роботи тривають. 

 

Атомна генерація:

Всі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Всі енергоблоки ЗАЕС обслуговуються українським персоналом й працюють на потреби України.

 

Газотранспортна система:

Оператор ГТС України продовжує забезпечувати  транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

 

До уваги журналістів: щоденні дані про роботу енергосистеми публікуються у рубриці "Статистична інформація" на сайті Міненерго: http://surl.li/byiwe

 

версія для друку