МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 7 травня 2022 року

07.05.2022 | 15:00

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 42,7 тисячам споживачів.

 

Зокрема, у Луганській області — 30 тисячам, Донецькій – 4,7 тисячам, Харківській – 3 тисячам, Запорізькій – 2,7 тисячам, Київській — 2,1 тисячам, Сумській і Херсонській – по 100 споживачів.

 

Газопостачання відновлено більше 2,5 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень.

 

Станом на 7 травня в Україні залишаються знеструмленими близько 789 населених пунктів, загалом близько 670 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 322,4 тисяч споживачів, Харківській — 164 тисячі, Луганськійпонад 92,7 тисяч.

 

Без газопостачання залишаються понад 217 тисяч абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

 

Електроенергія:

Енергосистема України продовжує працювати синхронно з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Частота в мережі підтримується на нормативному рівні 50 Гц. В мережі стабільно працюють всі види електростанцій (АЕС, ТЕС, ТЕЦ ГЕС, ГАЕС та ВДЕ).

 

Ремонтники НЕК «Укренерго» відновили живлення однієї підстанції 220 кВ в східному регіоні України. Також впродовж поточного тижня в різних областях країни після завершення ремонтів «Укренерго» ввело в роботу одну лінію 220 кВ та дві лінії 330 кВ, включена в роботу одна з підстанцій 220 кВ. 

Активні роботи цього тижня продовжуються ще на 3 підстанціях та 6 лініях електропередачі.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Газотранспортна система:

Оператор ГТС України продовжує забезпечувати  транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

версія для друку