МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 5 травня 2022 року

05.05.2022 | 18:00

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 19 тисячам споживачів.

 

Зокрема, у Донецькій області — 5,9 тисячам, Дніпропетровській – 5,5 тисячам, Харківській – 4 тисячам, Київській — 3,4 тисячам, Чернігівській – 300 споживачам.

 

Газопостачання відновлено більше 4,6 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень.

 

Станом на 5 травня в Україні залишаються знеструмленими близько 820 населених пунктів, загалом близько 710,6 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 320 тисяч споживачів, Харківській — 170,5 тисяч, Луганськійпонад 120 тисяч.

 

Без газопостачання залишаються майже 225 тисяч абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

 

Електроенергія:

Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи  частоту на рівні 50 Гц. Всі види електростанцій продовжують працювати згідно графіка.

 

За минулу добу ремонтні бригади НЕК «Укренерго» повернули в роботу об’єкти енергетичної інфраструктури одразу в кількох областях.  Відновлене джерело живлення мережі західного регіонупідстанція 220 кВ. Все пошкоджене устаткування відремонтоване та поставлене під навантаження.   Одночасно на сході країни була включена в роботу високовольтна лінія 330 кВ, що також є джерелом електропостачання регіону.

 

Ввечері в Київській області було завершено аварійний ремонт трансформатора на одній з підстанцій та включено в мережу повітряну лінію 750 кВ. Було підвищено надійність електропостачання столиці та всієї Північної енергосистеми.

 

Також продовжуються ремонтні роботи на кількох лініях  та підстанціях 750 та 330 кВ в Київській, Чернігівській та Сумській областях.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Газотранспортна система:

Оператор ГТС України продовжує забезпечувати  транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів. 

 

Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

 

версія для друку