МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міністри енергетики України і Польщі обговорили енергетичну безпеку в регіоні

06.05.2022 | 20:01

 

 

Міністр енергетики України Герман Галущенко та міністерка клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Москва на зустрічі у Варшаві 6 травня обговорили енергетичну безпеку в регіоні.

 

Герман Галущенко подякував колезі за вагомий внесок Польщі у майбутню перемогу України, в тому числі на енергетичному фронті.

 

«Радий зустрічі зі своєю польською колегою, міністеркою клімату та навколишнього середовища Польщі Анною Москвою. Ми спілкуємося вже давно, але особисто зустрілися вперше. Говорили про підтримку України та енергетичну безпеку в регіоні», - зазначив Герман Галущенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

Внесок Польщі у майбутню перемогу України важко переоцінити, й енергетика не виключення. Польща була серед тих країн, які підтримали якнайшвидшу синхронізацію енергосистеми України з ENTSO-E. Сьогодні Польща є першим покупцем електроенергії з об’єднаної енергомережі України, постачає нам енергоресурси та необхідне обладнання для відновлення інфраструктури, пошкодженої внаслідок бойових дій.

 

І саме Польща першою відмовилася від російського вугілля та заборонила його транзит.

 

Залежна від російських енергоресурсів, як і інші держави Євросоюзу, Польща не торгується щодо відмови на них. А навпакивиступає одним із флагманів ембарго, подаючи приклад гідності іншим державам ЄС.

 

версія для друку