МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна готова ділитися досвідом війни проти росії на енергетичному фронті - Герман Галущенко

05.05.2022 | 16:05

 

 

 

Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у засіданні міністерського круглого столу «Регіональне співробітництво для енергетичної безпеки, диверсифікації та зеленого переходу», що проходить сьогодні у Софії. У заході взяли участь премєр-міністр Болгарії Кирил Петков, генеральний директор енергетичного гендиректората Єврокомісії Дітте Юль Йоргенсен, представники урядів Болгарії, Румунії, Туреччини, Азербайджану, Греції, Сербії, Північної Македонії.

 

Головними темами для обговорення стали безпека газопостачання у Європі в умовах кризи та ринкової нестабільності, інтеграція ринків електроенергії та шляхи розвитку енергетики в рамках стратегічних цілей Європейського зеленого курсу.

 

Герман Галущенко наголосив, що Україна готова ділитися своїм досвідом війни проти росії на енергетичному фронті, адже наша держава неодноразово стикалася з свавільними рішеннями рф про припинення постачання газу. Так, у 2009 році росія скоротила поставки просто посеред опалювального сезону, залишивши Україну та половину Європи без опалення. У 2014 році, після Революції Гідності, знову відбулося відключення газу, Кримський півострів і частина Донбасу були окуповані росією. Проте Україні вдалося диверсифікувати джерела постачання і забезпечити країну газом.

 

Він також зауважив, що українська енергосистема довела свою стійкість, працюючи в ізольованому режимі протягом трьох тижнів в умовах повномасштабної військової агресії росії.

 

«Синхронізація з ENTSO-E є значним внеском у стійкість нашої енергосистеми. Впевнений, що це також зміцнить і європейську енергетичну систему», - наголосив Герман Галущенко.

 

Міністр запевнив, що Україна підтримує цілі ЄС у боротьбі зі зміною клімату та готова виконувати свої зобов’язання щодо скорочення шкідливих викидів та енергетичного переходу.

 

Очолювана Германом Галущенком українська делегація взяла також участь у роботі спеціальної робочої групи, покликаної імплементувати ініціативу Європейської Комісії REPowerEU, в центрі якої подолання залежності від викопного палива походженням з російської федерації, розвиток інфраструктури та створення платформи спільних закупівель природного газу. Наголошено на важливості використання українських підземних газових сховищ для зберігання стратегічних запасів газу держав регіону.

 

Герман Галущенко провів зустріч з Дітте Юль Йоргенсен, на якій сторони обговорили подальшу підтримку Європейським Союзом сфери енергетики України. Збільшення обсягів торгівлі електроенергією між Україною та ЄС зможе не тільки підтримати ліквідність українського енергоринку, але і сприяти зменшенню залежності Європи від російського газу.

 

На полях заходу міністр енергетики України також провів зустрічі з міністрами енергетики Болгарії, Румунії, Азербайджану, Македонії, Туреччини, під час яких було обговорено конкретні практичні кроки зі зміцнення енергетичної безпеки, питання невідкладного розвитку енергетичної інфраструктури України.

 

Відео можна переглянути за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=s0HL395_UlA

 

версія для друку