МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна має підтримку Європи у розвитку водневої енергетики - Юлія Підкоморна

27.04.2022 | 11:24

 

 

 

Заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна представила напрацювання Міненерго щодо розвитку водневої енергетики під час засідання правління Hydrogen Europe, темою якого стала Воднева стратегія України.

 

«Попри війну Україна дотримується планів щодо інноваційних підходів в енергетиці, зокрема, й щодо розвитку водневої енергетики. Європа вбачає Україну одним з ключових партнерів у майбутньому розвитку водневої енергетики. Впевнена, що водень буде відігравати ключову роль у розвитку «чистої», безвуглецевої економіки», - зазначила Юлія Підкоморна.

 

Зараз робоча група при Міненерго під керівництвом Юлії Підкоморної завершує розробку Водневої стратегії України.

 

Документ стане основою для впровадження ефективної державної політики поводження з воднем на основі стратегічних документів ЄС. Стратегія передбачатиме перспективи створення та функціонування інфраструктури магістрального транспортування водню, створення хабу із зберігання водню та перевезення його водним, залізничним та вантажним транспортом.

 

Учасники засідання високо оцінили напрацювання щодо Водневої стратегії. Вони запропонували продовжити діалог стосовно розробки документу і його подальшого втілення у відповідності до європейських стандартів.

 

Довідково

Hydrogen Europe є провідною організацією, що об’єднує понад 350 компаній, 20 регіонів ЄС та 30 національних асоціацій.

 

Бачення організації полягає у забезпеченні глобальної вуглецевої нейтральності шляхом прискорення європейської водневої промисловості.

 

версія для друку