МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Наше стратегічне завдання - оновити енергетичну інфраструктуру України, - Ольга Буславець

13.08.2020 | 20:10

 

 

 

 

Співпраця промислових «гігантів» із вітчизняними генеруючими компаніями сприятиме побудові нової енергетичної інфраструктури в Україні.

 

На цьому наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець під час робочого візиту у складі делегації Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до АТ «Турбоатом» у м. Харкові.

 

«Ми переходимо до другого етапу впровадження Енергетичної стратегії України до 2035 року, який буде орієнтований на роботу в умовах нового ринкового середовища та фактичної інтеграції ОЕС України з енергосистемою Європи. Це суттєво вплине на вибір об'єктів для реконструкції або нового будівництва в енергетичній сфері. Одним з ключових завдань цього етапу є реалізація програми заміщення потужностей, що мають бути виведені з експлуатації, новою енергетичною інфраструктурою», – зазначила Ольга Буславець.

 

В.о. Міністра наголосила на успішній співпраці генеруючих компанії із АТ «Турбоатом» та ДП «Завод «Електроважмаш», спрямованій на оновлення енергетичної інфраструктури.

 

«За час співробітництва НАЕК «Енергоатом» та «Турбоатом» вже було виконано низку робіт із заміни обладнання на Південноукраїнській АЕС та Запорізькій АЕС. В планах – заміна та модернізація обладнання на Запорізькій, Рівненській та Хмельницькій АЕС. Загальна сума за укладеними договорами перевищує 1,9 млрд грн», – повідомила очільниця Міненерго.

 

АТ «Турбоатом» та ДП «Завод «Електроважмаш» є основними виробниками обладнання для гідроенергетичних об’єктів ПрАТ «Укргідроенерго». Так, під час реалізації проекту «Реабілітація гідроелектростанцій», який було підтримано кредитними ресурсами Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, загальна сума контрактів з об’єднанням компаній «Турбоатом» та «Електроважмаш» становила понад 5,5 млрд грн.

 

Зараз триває будівництво ІІ черги Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегату № 4: вартість договору з «Турбоатомом» сягає майже 1 млрд грн, з «Електроважмашем» – понад 550 млн грн.

 

В планах – продовження будівництва Дністровської ГАЕС у складі 5, 6 та 7-го гідроагрегатів, будівництво Канівської ГАЕС та Каховської ГЕС-2.

 

Оновлення потребує також теплова генерація, яка забезпечує необхідні енергосистемі балансуючі потужності. ПАТ «Донбасенерго» уклало низку договорів із вітчизняними промисловими виробниками в рамках проєкту будівництва на Слав'янській ТЕС нового високоманеврового енергоблоку на 660 МВт, що відповідатиме сучасним екологічним стандартам.

 

«Партнерські стосунки між енергетичними компаніями та вітчизняними промисловими виробниками мають перспективу та можливості для інтенсифікації. Співпраця промислових «гігантів» із генеруючими компаніями сприятиме побудові нової енергетичної інфраструктури в Україні», – підсумувала Ольга Буславець.

 

версія для друку