МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

ПАТ "Київенерго" повідомляє про наміри застосування нового алгоритму щодо оплати за тепло у м Києві за жовтень 2015 року

16.11.2015 | 20:04

 

 

Кияни сплачуватимуть за спожите у жовтні тепло згідно з фактичними обсягами, а не за нормами.

За повідомленням Київенерго, у Києві за жовтень кияни розраховуватимуться за тепло за розрахунковою вартістю. Це стосується будинків, де ще не встановлено, або де встановлено, але ще не прийнято на комерційний облік, вузли обліку тепла. Споживачі сплачуватимуть за фактичний обсяг споживання у жовтні, а не нормативний (з розрахунку за квадратний метр), як раніше. Тобто, відповідно до того, що вони заплатили б за показниками будинкового лічильника теплоенергії.

У квитанціях, що отримають такі клієнти, сума буде розрахована

- виходячи з проектного теплового навантаження будинку, що визначено технічною документацією будинку;

- із врахуванням температури навколишнього середовища під час опалювального сезону і кількості днів надання послуги.

Широке застосування такого алгоритму розрахунку з кінцевим споживачем ПАТ «Київенерго» практикує вперше.

Зростання тарифів на тепло на фоні економічної кризи мотивувало міську владу піти назустріч своїм клієнтам, забезпечивши можливість уже в жовтні сплатити за теплоенергію так, як вони б сплатили за наявності будинкового лічильника .

Нагадаємо, у 2015 р. місто Київ реалізовує програму зі встановлення у столичних будинках 4 тис. вузлів обліку теплоенергії. Згідно з графіком, паралельно з закінченням етапу робіт з монтажу обладнання вузлів обліку в металі, компанія здійснює встановлення витратомірів та обчислювачів та виконання пусконалагоджувальних робіт на змонтованих вузлах обліку. У відповідності з наявними людськими та технічними ресурсами, тестування, пусконалагоджувальні роботи та прийняття на комерційний облік триватимуть близько місяця.

Встановлення обчислювальних блоків на вузлах обліку теплоенергії, їх налаштування і тестування має свої особливості. Ці роботи виконуються після початку опалювального сезону та подачі теплоносія до будинку, де встановлено вузол обліку. Тому щодо тих споживачів, у будинках яких вже змонтовані, але ще не доукомплектовані вузли обліку, компанія прийняла соціально виважене рішення в інтересах споживача.

Діючі тарифи на опалення затверджено Постановою № 1171 від 31 березня 2015 року Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Інформацію щодо тарифів клієнти можуть переглянути на сайті

 http://kyivenergo.ua у розділі Теплоенергія/Тарифи.

 

версія для друку