МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна готова замістити для Європи 5-6 млрд куб. м російського газу - Герман Галущенко

27.07.2022 | 08:10

 

 

Європа підтверджує вагомість допомоги України у заміщенні російських енергоресурсів.

 

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко за на своїй сторінці у Facebook, коментуючи спільну пресконференцію з міністром промисловості і торгівлі Чехії Йозефом Сікелою та єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон.

 

«ЄС продовжує підтримувати Україну у боротьбі за нашу незалежність, за європейські цінності та енергетичну безпеку всього європейського регіону», - зазначив Герман Галущенко.

 

Він підкреслив, що Європа високо оцінює прогрес в інтеграції електроенергетичного і газового ринків України до європейських ринків і наголосив, що ця співпраця продовжиться й надалі.

 

Незважаючи на війну, Україна змогла зберегти стабільність енергетичної системи та продовжила забезпечувати транзит газу. Крім того, Україна готова допомогти європейським країнам вже цієї зими у підвищенні надійності газопостачання та сприяти заміщенню російського газу.

 

«Наші європейські партнери підтверджують вагомість допомоги України у стабільному енергопостачанні. Використання у повній мірі нашого експортного потенціалу електроенергіїпонад 1,5 ГВт – дозволить європейським державам замістити 5-6 млрд куб.м російського газу. Наші газові сховищанайбільші у Європі, і ми готові надати 12 млрд куб м для зберігання європейських стратегічних запасів газу», - зазначив міністр.

 

«Водночас ми щоденно відчуваємо підтримку з боку Європейського Союзу за всіма напрямкамице фінансова, гуманітарна, енергетична допомога. Для нас важливо відчувати солідарність і надійне плече. Україна, зі свого боку, продовжує бути надійним партнером для європейських держав», - наголосив Герман Галущенко.

 

Він висловив вдячність чеському міністру промисловості і торгівлі Йозефу Сікелі за запрошення на заходи, присвячені надзвичайному засіданню Ради ЄС з питань транспорту, телекомунікацій та енергетики, у якій розпочала головування Чехія. А також подякував єврокомісару з питань енергетики Кадрі Сімсон за постійну підтримку і допомогу Україні.

 

«Зміни енергетичного ландшафту Європи вже розпочалися, і я впевнений, що після перемоги Україна посяде гідне місце у новій енергетиці європейського регіону», - підсумував Герман Галущенко.

 

https://www.facebook.com/100052259093871/posts/pfbid0v8ZvnnQJuLjZZ4RU17rVmzJj1MS2Tqz7BXRhJumakGWJotka2ApCX4JdPzAd7f5ul/?d=n

 

Відео можна переглянути за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=yqzT2GFVtL0

 

 

версія для друку