МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Атомна генерація допоможе пройти ОЗП в умовах газового шантажу росії - Герман Галущенко після зустрічі з міністром екологічного переходу Франції

26.07.2022 | 17:00

 

 

 

Міністр енергетики України Герман Галущенко у рамках робочого візиту до Брюсселю провів зустріч з міністром з питань екологічного переходу Франції Агнес Паньє-Рунаше.

 

Сторони обговорили питання двосторонньої співпраці, а також координацію зусиль щодо забезпечення стабільного проходження Європою наступного осінньо-зимового періоду в умовах газового шантажу з боку росії.

 

Герман Галущенко зазначив, що Україна та Франція мають схожий обсяг долі атомної генерації в своїх енергоміксах: за підсумками 2021 року у Франції він становить 69,1%, в Україні – 55%.

 

Саме атомна генерація – один з головних чинників проходження Європою осінньо-зимового періоду в період газового шантажу з боку росії”, - зазначив він.

 

Очільник Міненерго наголосив, що вітає спільне бачення України та Франції щодо важливості об‘єктивної і проактивної роботи Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ), а також необхідності якнайшвидшої деокупації російськими військовими Запорізької АЕС.

 

На зустрічі пані міністр також висловила готовність Франції політично підтримати збільшення експорту української електроенергії до країн Європи, додаткові обсяги якого дозволять замістити мільярди кубічних метрів російського газу.

 

Герман Галущенко також подякував Франції за допомогу з обладнанням і матеріалами для відновлення енергетичного сектору України, пошкодженого внаслідок військових дій рф. Французька сторона зі свого боку заявила про готовність зробити внесок у Фонд відновлення України, створений Секретаріатом Енергетичного співтовариства.

 

 

версія для друку