МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго та Держенергоефективності розроблено законопроєкт щодо запровадження прозорого ринку торгівлі твердим біопаливом

03.09.2020 | 14:13

 

 

 

Міненерго та Держенергоефективності спільно із Біоенергетичною асоціацією України розроблено законопроєкт щодо розвитку прозорого ринку торгівлі твердим біопаливом в Україні.

 
Ціль – створення законодавчого підґрунтя для запровадження в Україні єдиної системи електронної торгівлі твердим біопаливом (далі – СЕТ).

 
Започаткування зазначеної системи дозволить збільшити обсяги виробництва та торгівлі твердим біопаливом, а також встановити прозорі ринкові ціни на нього. 

 
Зокрема, законопроєктом передбачається:

 

-                      створення ринкового механізму торгівлі біопаливом - СЕТ;

-                      покладення обов'язку поступово здійснювати торгівлю біопаливом через СЕТ на визначених суб'єктів господарювання;

-                      затвердження вимог до якості біопалива, яке реалізовується через СЕТ;

-                      введення адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо здійснення торгівлі твердим біопаливом.


Впровадження єдиного прозорого ринку торгівлі біопаливом дасть можливість використати значний потенціал вітчизняної біоенергетики для зменшення імпортозалежності країни. Адже, за інформацією НАК «Нафтогаз», у 2019 році імпорт газу в Україні склав 14,3 млрд м3. 


При цьому, Україна має значні ресурси для забезпечення заміщення природного газу місцевим біопаливом, зокрема, цей потенціал становить завдяки:


-           енергетичним культурам - ≈ 20 млрд м3;

-                      відходам сільського господарства - ≈ 9,3 млрд м3.


Загалом, прийняття законопроєкту сприятиме:


          створенню в Україні прозорого та конкурентного ринку біопалива;
          зниженню цін на біопаливо та підвищенню його якості;
          забезпеченню генеруючих потужностей місцевою сировиною;
          стимулюванню залучення іноземних інвестицій в біоенергетику України;
          збільшенню надходжень до бюджету, створенню нових робочих місць;
          виконанню положень Енергетичної стратегії України до 2035 року.


Усе це є необхідним для мультиплікації біоенергетичних проєктів, що дасть громадам додаткові можливості щодо енергозабезпечення та проходження опалювальних сезонів.


На сьогодні цей законопроєкт вже погоджено Міненерго та буде опрацьовано із іншими центральними органами виконавчої влади.

 

версія для друку