МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Уряд відмінив субсидування втрат в електричних мережах

16.12.2019 | 09:19

 

 

 

 

Мінекоенерго зробило перший крок на зустріч бізнесу для стабілізації ситуації на ринку енергетики та відмінило  субсидування втрат в електричних мережах.

 

Відповідну постанову «Про внесення змін до Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» прийнято 9 грудня на засіданні Уряду.

 

Субсидування втрат електроенергії в мережах призвело до того, що фактично на ринку відсутні стимули до модернізації мереж і, відповідно, зменшення втрат. Відміна субсидування призведе до зменшення витрат ДП “Гарантований покупець”, а відповідно - до отримання більше коштів для компенсації різниці в тарифі для населення  та  буде стимулювати зменшення втрат у електричних мережах.

 

Дана ініціатива має найбільший позитивний фінансовий ефект на ДП «Гарантований Покупець» та є ключовим елементом стабілізації ринку відновлювальної енергетики на 2020 рік.

 

З позицією міністерства щодо розвитку відновлювальної енергетики можна ознайомитися за посиланням: https://menr.gov.ua/news/34257.html.

версія для друку