МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Герман Галущенко обговорив з Артуром Лорковскі плани на період президентства України в Енергетичному Співтоваристві

10.12.2021 | 08:06

 

 

 

Під час головування України міністр енергетики Герман Галущенко є Президентом Енергетичного Співтовариства.

 

Відбулася зустріч міністра енергетики Германа Галущенка з новообраним директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артуром Лорковскі та заступником директора Дірком Бушле.

 

Сторони обговорили плани на період президентства України в Енергетичному Співтоваристві.

 

«Україна прийняла президентство в Енергетичному співтоваристві. І ми будемо використовувати цей інструмент для того, щоб посилити енергетичну безпеку як України, так і всього європейського континенту», - зазначив Герман Галущенко.

 

Для посилення безпеки постачання енергоресурсів Україна вже запропонувала RESP – ініціативу Регіонального енергетичного партнерства. «Це шлях до більш безпечного майбутнього в контексті постачання енергоресурсів. Ми хочемо зробити так, щоб ситуація, яку ми сьогодні спостерігаємо з газом у Європі, більше не повторилася», - зазначив Герман Галущенко.

 

Під час свого президентства Україна й надалі сприятиме об’єднанню ринків електроенергії та газу договірних сторін Енергетичного Співтовариства з ринками країн Європейського Союзу. Зараз Україна активно готується до синхронізації з ENTSO-E. Інтеграція енергетичних ринків України і Європи стане взаємовигідним процесом для обох сторін. Зокрема, це посилить стабільність європейської енергосистеми і сприятиме декарбонізації енергетики Європи.

 

Артур Лорковскі, своєю чергою, висловив сподівання, що амбітні плани України будуть вдало імплементовані завдяки тісній співпраці українського Уряду, Міненерго, міністра енергетики як Президента Енергетичного Співтовариства та Секретаріату Співтовариства.

 

Нагадаємо, Україна прийняла президентство на 19-му засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства 30 листопада, яке відбулося у Сербії.

 

Відео зустрічі: https://bit.ly/3GvIT1B

 

Фото з зустрічі за посиланням: https://bit.ly/3rXg0HF

 

 

 

 

 

 

версія для друку