МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Герман Галущенко підписав Меморандум із МЗС Норвегії щодо співпраці у сфері ядерної безпеки

08.06.2021 | 18:16

 

 

 

Міністр енергетики Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Еріком Сведалом.

 

Герман Галущенко підписав від української сторони Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством енергетики України та Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія щодо створення двосторонньої робочої групи з питань ядерної захищеності, ядерної безпеки та аварійної готовності.

 

Робочу групу буде утворено для обговорення пріоритетів і розробки стратегій, а також для забезпечення ефективного впровадження проєктів.

 

У ході зустрічі сторони також обговорили питання співпраці в енергетиці між Україною та Норвегією.

 

«Питання енергобезпеки є ключовим для України. Сталий розвиток енергетики і зменшення вуглецевого сліду при виробництві теплової електричної енергії, синхронізація української енергосистеми з ENTSO-E, трансформація вугільних регіонів – це ті питання, над якими ми зараз працюємо», – зазначив очільник Міненерго.

 

Окремо сторони обговорили врегулювання ситуації із розрахунками за зеленим тарифом.

 

«Ми активно працюємо над вирішенням проблем минулих періодів. Розглядаються різні механізми, зокрема, «зелені» облігації. Ще одне наше завдання – не допустити накопичення боргів у майбутньому. Ми відкриті до діалогу з інвесторами», - зазначив Герман Галущенко.

 

На зустрічі піднімалися питання перспектив співпраці за новими напрямками.

 

«Ми розглядаємо розвиток водневої енергетики як один з пріоритетів на шляху до чистої енергії. Починаємо роботу над водневою стратегією. Норвегія вже розробила водневу стратегію. Для нас важливим був би досвід норвезьких компаній та консультативна підтримка з боку Норвегії для реалізації водневих проєктів в Україні», – зазначив Герман Галущенко.

 

Сторони привітали співпрацю між державами у сфері геологічна розвідки, зокрема, проведення сейсморозвідувальних робіт у Чорному морі. Одним із перспективних напрямків співпраці визначили також офшорну вітроенергетику.

 

версія для друку